МОЗ розробляє механізм введення адаптивного карантину в регіонах, - Степанов

Глава МОЗ України Максим Степанов Одеська державна адміністрація

За словами очільника МОЗ, у країні вже почали діяти елементи адаптивного карантину

Міністерство охорони здоров’я розробляє механізм введення адаптивного карантину для кожного регіону окремо. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив очільник МОЗ Максим Степанов.

"Згідно з нашим законодавством, органи місцевого самоврядування мають право, і це в тому числі їх обов’язок, посилювати ті чи інші карантинні заходи. Саме це і є таким адаптивним карантином - це коли держава встановлює на рівні всієї держави певні правила, а якщо ситуація погіршується, то органи місцевого самоврядування, місцева влада посилюють карантин залежно від ситуації. Нами зараз розробляється відповідний алгоритм, відповідні критерії і заходи щодо рекомендацій саме посилення карантину, я думаю, що днями ми вже зможемо їх надати нашим регіонам.

По-друге, у нас уже запроваджені елементи цього адаптивного карантину, наприклад планові операції дозволені в регіонах, де навантаження на медичну систему у зв’язку з COVID-19, тобто в лікарнях, є не більше 50%", - розповів Степанов.

Новини за темою: В Україні на коронавірус захворіли майже 14,2 тисяч громадян, понад 500 випадків за останню добу, - МОЗ

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України ухвалив рішення про ослаблення карантину з 11 травня та дозволив відкрити парки й сквери, а також частину об’єктів інфраструктури й заклади громадського харчування.Loading...