МОЗ планує отримати ПЛР-тести для визначення п'яти хвороб, - Ляшко

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Багатокомпонентну ПЛР-тест-систему розроблятимуть українські виробники

Міністерство охорони здоров'я України очікує отримати ПЛР-тести для визначення щонайменше п'яти інфекційних захворювань. Про це повідомив заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24". 

За його словами, станом на 16 жовтня в Україні три вітчизняні виробники ПЛР-тестів продають свою продукцію в державні лабораторії, які проводять тестування.

"Якщо мова йде про наші академічні розробки, ми декілька разів зустрічалися саме з виробниками цих розробок. Ми оцінювали їхні тест-системи. Ми досягли такого консенсусу, що вони на своїй базі робитимуть багатокомпонентну ПЛР-тест-систему на п'ять інфекцій. Буде коронавірус, грип "А", "Б"...", - зазначив Віктор Ляшко.  

Новини за темою: В Україні очікується чотири штами грипу у 2020 році, - РНБО

Крім цього, Ляшко додав, що Міністерство охорони здоров'я вже замовило в академії медичних наук тест-системи  для дозорного нагляду за грипом і грипоподібними захворюваннями. 

Нагадаємо, цього тижня у Центрі громадського здоров'я МОЗ повідомили, що через два тижні в Україні буде запущено промислове виробництво вітчизняних тестів на антиген до коронавірусу COVID-19. 

Loading...