МОЗ очікує, що "карантин вихідного дня" допоможе стримати захворюваність на COVID-19 на позначці 13 тис. хворих на добу

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Максим Степанов навів приклад Ізраїлю, який, ввівши карантин на вихідних, зумів за 3 тижні зменшити кількість хворих на 20 тисяч

Міністерство охорони здоров’я України розраховує, що "карантин вихідного дня", а також дотримання всіх правил карантину в будні дні зупинить ріст захворюваності на коронавірус в Україні на рівні 13 тисяч хворих на добу.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.   

"Я чув дуже багато різних коментарів, чи буде дієвим "карантин вихідного дня". Інша справа, що жодного коментаря від професійного епідеміолога. Звичайно, він буде дієвим, якщо його дотримуватися. Як і всіх інших карантинних обмежувальних заходів, тому що вірус передається від однієї людини до іншої. Іншого способу передачі немає. І якщо зменшиться контактування між людьми, особливо з різних соціальних груп, то, зрозуміло, що передача вірусу зменшується. І як наслідок зменшується кількість тих, хто захворів, і статистика з ураганним розповсюдженням коронавірусної хвороби", – сказав міністр.

Степанов додав, що Кабмін, приймаючи рішення про введення в Україні "карантину вихідного дня", радився з найкращими епідеміологами країни, в тому числі на основі різних наукових статей експертів епідеміології, які є у світі.

"По-іншому ми не приймаємо жодне рішення, бо воно стосується медицини і здоров’я громадян. Тому на які цифри ми розраховуємо: якщо будуть дотримуватися всіх карантинних обмежень, принаймні у вихідні дні, а також в будні дні тих правил, які встановлені, ми розраховуємо отримати результат зупинки на рівні 13 тисяч хворих на добу", – заявив Степанов, додавши, що Ізраїль таким чином отримав за 3 тижні мінус 20 тисяч хворих.

Новини за темою"Карантин вихідного дня" - це один з кроків до повного локдауну, - Рубан

Нагадаємо, 11 листопада, Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження "карантину вихідного дня". Дія жорсткого карантину розпочнеться із суботи, 14 листопада.

Рішенням уряду забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Тим часом українські ресторатори та підприємці зі всієї країни вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень.

17 листопада Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про скасування "карантину вихідного дня".

Loading...