МОЗ має намір ввести в Україні нові методи діагностики коронавірусу

Глава МОЗ Максим Степанов УНН

Міністерство охорони здоров'я не влаштовує кількість тестувань на COVID-19, яка наразі є в Україні

Міністерство охорони здоров'я має намір додати нові методи для діагностики у пацієнтів коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 27 жовтня, який транслював телеканал ZIK. 

Як зазначається, МОЗ не влаштовує кількість тестувань на COVID-19, яка наразі є в Україні. У зв'язку з цим планується почати використовувати тестування на антиген методом ІФА і за допомогою нових експрес-систем.

"Нам необхідно додавати інші методи діагностики COVID-19, щоб встановлювати діагноз для лікування", - зазначив Степанов.

За словами міністра, наразі завершуються випробування українських тест-систем на виявлення антигенів методом ІФА. Зараз цей метод використовується для визначення антитіл.

Новини за темою: У 30% випадків у хворих на коронавірус негативний ПЛР-тест, - Степанов

"Антиген - це той же вірус. Цей метод також може бути використаний в наших лабораторіях. А лабораторій, які можуть використовувати метод ІФА, значно більше. Вони знаходяться крім наших лабораторних центрів і в наших лікарнях. У такій спосіб ми значно збільшимо кількість тестувань", - пояснив глава МОЗ. 

Крім цього, міністерство планує закупити тести, які використовують експрес-метод визначення на антиген.

"Ці тести тільки місяць тому з'явилися у світі. Ми зараз провели переговори з компаніями, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз узгоджуємо нормативний акт про виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем", - додав Максим Степанов.

Новини за темою: МОЗ планує отримати ПЛР-тести для визначення п'яти хвороб, - Ляшко

За попередньою інформацією, це дозволить проводити до мільйона тестувань на місяць.

Нагадаємо, нещодавно Максим Степанов повідомив, що МОЗ має намір залучити приватні лабораторії, щоб зменшити період очікування результатів тестування на коронавірусну інфекцію COVID-19. Loading...