МОЗ має намір розробити стратегію відновлення виробництва вакцин в Україні

Фото з відкритих джерел

Степанов зауважив, що українські науковці цілком здатні створити вакцину, якщо їм створити умови

В нас зараз є чітке розуміння, як почати виробництво вакцин в Україні на наших потужностях. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"В нас протягом 28, 29 (років, - ред.) вже буде, в нас практично знищувалося все те, що в цьому випадку стосується виробництва вакцин. Ще за радянських часів ми мали потужні інститути, потужну наукову базу. Мали виробництво відповідних вакцин. Потім це все почали знищувати. В нас зараз є чітке розуміння, яке потім виллється в стратегію щодо початку виробництва вакцин на території країни на наших потужностях", - сказав Степанов.

За словами міністра, відповідне завдання він отримав від президента Володимира Зеленського. При цьому він зауважив, що українські науковці цілком здатні створити вакцину, якщо їм створити відповідні умови.

"Я провів на минулому тижні ще одну зустріч, на якій були присутні наші потужні фармпідприємства, також були присутні наші вчені з Національної академії наук, з Інституту мікробіології. Вчені, які здатні при певних умовах при поєднанні наукового і виробничого потенціалу здатні створювати вакцини", - додав Степанов.

Новини за темою: У Німеччині назвали "експериментом на людях" реєстрацію російської вакцини від коронавірусу

Нагадаємо, станом на ранок 12 серпня в Україні зафіксовано 84 548 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, протягом останньої доби було підтверджено 1 433 нових випадків, 19 людей померли, 752 особи подолали хворобу.

Loading...