live

МОЗ хоче проводити ПЛР-тестування на коронавірус в центрах боротьби з ВІЛ

Також тестування проводитимуть і в лабораторіях Держпромспоживслужби

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я планує проводити ПЛР-тестування в лабораторіях центрів боротьби з ВІЛ та Держпродспоживслужби. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK

"Ми вже домовилися з виробниками лабораторій, які встановлені в центрах боротьби з ВІЛ, для того, щоб там теж проводити ПЛР-тестування. Тобто те діагностичне обладнання дозволяє проводити ПЛР-тестування. Зараз відбувається налаштування цього обладнання і ми почнемо проводити тестування на ньому", - сказав Степанов.

Також він уточнив, що МОЗ звернувся і до Держпродспоживслужби, щоб на обладнанні, яке встановлено у них в лабораторіях теж проводити ПЛР-тестування.

Новини за темою: У світі від COVID-19 одужали майже два мільйони осіб

"Думаю, що сьогодні вже буде прийняте відповідне рішення, і ми розпочнемо тестування в цих лабораторіях", - розповів міністр і наголосив, що такі кроки допоможуть суттєво збільшити кількість ПЛР-тестувань.

"Тобто це ті можливості й потужності наших лабораторій, які на сьогоднішній день задіяні. Але в нас є чітка стратегія щодо розширення ПЛР тестування. Якщо ви подивитеся, то ми змогли наростити за півтора місяця з 700 тестів на добу до майже 9 тисяч тестів на добу. І ми йдемо далі", - підсумував Степанов. 

Новини за темою: Дякуючи COVID-19, недоліки інфекційних лікарень були виправлені, – Радуцький

Нагадаємо, станом на п'ятницю, 22 травня, в Україні зафіксовано 20 148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Loading...