МОЗ готується до можливих спалахів кишкової інфекції, - Степанов

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

Цьому може сприяти екологічна ситуація на Прикарпатті

У районах, які постраждали від повені в західних областях України, можливі спалахи кишкової інфекції. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на питання про те, чи готовий МОЗ до можливих спалахів COVID-19 в затоплених районах Західної України, міністр сказав: "Звичайно, крім COVID-19 ми бачимо по тій статистиці, яка була раніше, і готуємося до спалахів і кишкової інфекції. Тому що це вода, і таке можливо".

За його словами, всього в результаті повені 11 установ охорони здоров'я були підтоплені, але "там ситуація повністю контрольована".

Говорячи про ситуацію в підтопленій лікарні міста Галич (Івано-Франківська область), де знаходяться на лікуванні пацієнти з COVID-19, і можливу евакуацію, міністр сказав, що "дійсно, в лікарні Галича було затоплено підвальне приміщення, і ми почали готуватися до можливої евакуації ... було евакуйовано тільки трьох жінок-породіль, інших не евакуювали, ситуація повністю контрольована".

Новини за темою: Негода на Західній Україні: У ГТС заявляють про ризик пошкодження об'єктів

Нагадаємо, протягом останніх днів Україну накрили сильні зливи та повені, які спричинили масові підтоплення житлових будинків, сільськогосподарських угідь, а також пошкодили дороги та об'єкти критичної інфраструктури. 

Найбільше лиха негода наробила на Прикарпатті. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ситуація в регіоні критична, а затоплення перевершує масштаб 2008 року. 

За попередніми підрахунками, для ліквідації наслідків повені лише Івано-Франківська область потребує понад 500 мільйонів гривень.

У зв'язку із масштабами руйнувань Україна звернулась до держав-партнерів та штаб-квартир міжнародних організацій з проханням про допомогу. Такі ж звернення було надіслано до ЄС та НАТО.

 

Loading...