Місія ООН - Мінкульту: Боротися з дезінформацію необхідно, але не за рахунок обмеження свободи медіа

Моніторингова місія ООН з прав людини Фото з відкритих джерел

Спроба запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації може призвести до переслідування журналістів просто за те, що вони виконують свою роботу

Моніторингова місія ООН з прав людини закликає українську владу утриматися від встановлення непотрібних обмежень для роботи медіа.

Про це йдеться у заяві місії на сторінці у Фейсбук.

Наголошується, що Моніторингова місія ООН з прав людини поділяє обурення медіа-спільноти та громадянського суспільства щодо того, що нинішній проєкт закону про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам прав людини, може підривати свободу ЗМІ та призвести до самоцензури.

Новини за темою: У Києві презентують скандальний закон про медіа, обговорення триватиме до 18:00

"Спроба запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації може призвести до переслідування журналістів просто за те, що вони виконують свою роботу. Більше того, влада має утриматися від створення органів, відповідальних за моніторинг та фільтрування контенту", – йдеться в дописі.

Моніторингова місія ООН закликала Міністерство культури, яке розробило цей перший проект закону, дотримуватися міжнародних стандартів прав людини, продовжити публічне обговорення та забезпечити його відкритість та інклюзивність.

Новини за темою: У Києві журналістів не пустили на захід, де обговорюють законопроєкт "Про медіа"

"Боротися з дезінформацію та фейками необхідно, але не за рахунок обмеження свободи медіа", – підкреслюють автори заяви.

Нагадаємо, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що законопроєкт про дезінформацію не відповідає задекларованим цілям. Тому потрібно припинити його обговорювати і не створювати нових проблем для українських журналістів.

Новини за темою: "Це просто немислимо": Євродепутат Нейтан Гілл про український закон про медіа

За його словами, під виглядом боротьби з дезінформацією влада хоче втручатися в діяльність українських журналістів.

 

 

Loading...