МОН: Коронавірус не є професійним захворюванням вчителів, тож не варто розраховувати на страхування

Фото з відкритих джерел

Запровадження додаткового державного страхування вчителям на випадок інфікування COVID-19 потребує внесення змін до законодавства

Вчителі, викладаючи у школах під час карантину, можуть заразитися COVID-19, але оскільки він не є професійним захворюванням, то педагоги не можуть розраховувати на додаткове обов'язкове державне страхування. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який надіслали на запит директора однієї зі столичних шкіл Дмитра Ламзи. Відповідний лист він опублікував у Facebook.

Посилаючись на закон про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наголошують, що професійне захворювання виникає саме внаслідок виконання роботи, яка сама по собі є шкідливою, але працівник мусить її виконувати, оскільки це входить до його трудової функції.

"Якщо порівнювати з медиками, то до їхньої трудової функції належить обов'язок працювати з людьми, які хворіють на COVID-19. Натомість вчителі та інші педагоги навпаки мають робити все для того, щоб уникати контактів із хворими людьми та дітьми. А будь-яка підозра на потенційну присутність в учня COVID-19 має призводити до переведення його на самоізоляцію та дистанційне навчання. Тому захворювання, отримане під час, а не внаслідок виконання професійних обов'язків, не є професійним захворюванням", – зазначили в МОН.

У відомстві також додали, що встановлення причинно-наслідкового зв'язку між захворюванням і викладанням вчителя є майже неможливим, бо педагоги можуть пересуватися громадським транспортом, відвідувати лікарні, магазини, інші громадські установи тощо.

Водночас у міністерстві нагадали, що вчителі мають право на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності внаслідок захворювання на коронавірус. Ці виплати здійснюються на підставі листка непрацездатності. А запровадження додаткового обов'язкового державного страхування вчителям на випадок інфікування COVID-19 потребує внесення змін до законодавства.

Новини за темою: "Зарплатні обіцянки" в Україні: Коли і на скільки підвищать виплати лікарям, вчителям і чиновникам

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні уряду 23 листопада скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. В уряді пояснили це "відсутністю неінфляційних джерел фінансування".

Loading...