Молчанов: Варфоломій, окрилений результатами виборів у США, трішечки забув про християнство і про Христа

Вселенський Патріарх Варфоломій Фото з відкритих джерел

Вселенський Патріарх Варфоломій, який у своєму листі написав, що не знає, хто така Українська Православна Церква, а її предстоятеля, Блаженнішого Онуфрія, назвав "громадянином Києва", - ступив на дуже тонкий лід. Про це заявив політолог Юрій Молчанов, коментуючи протестний мітинг під стінами Софії Київської в столиці.

"Людина може пробачити що завгодно, крім образи своєї віри. Це небезпечно, це дуже тонкий лід. Боюся, що Варфоломій, окрилений результатами виборів у США, трішечки забув про християнство і про Христа", - підкреслив Молчанов.

Він зазначив, що в православному світі немає такого поняття, як "Верховний Керівник", як в Римо-Католицькій Церкві є Папа Римський. У православному світі Вселенський Патріарх - це перший по честі, але рівний за владою. Це, за словами політолога, сакральна фігура, але при цьому у нього немає повноважень оголошувати когось неканонічним.

"Патріарх Варфоломій в даному випадку в історії з УПЦ, можна сказати, цілком перевищує свої повноваження. Мало того, це викликає неоднозначну реакцію у всьому православному світі. Зараз вже звучить така думка, як гібридне визнання ПЦУ, те, що сталося буквально вчора з Кіпрською православною церквою. Там предстоятель Кіпрської Православної церкви пом'янув у своїх молитвах лідера ПЦУ Епіфанія Думенка і таким чином це дозволило комусь говорити про те, що відбувається визнання ПЦУ. Хоча насправді єпископат кіпрської ПЦ розділився, і частина людей не хоче його визнавати. І це свідчить про поділ всередині Кіпрської церкви, як і цей поділ відбувається всередині Елладської ПЦ і всіх інших, які так чи інакше намагаються визнати ПЦУ. Гібридне визнання - предстоятель визнає, єпископи сумніваються. Це все говорить про те, що в православному світі вирують пристрасті зовсім нездорові", - зазначив Молчанов.

Він підкреслив, що гібридна спроба "впихнути" ПЦУ в православний світ з боку Патріарха Варфоломія викликає серйозний опір.

"Там є багато питань з точки зору канонічності. Хоча і УПЦ і весь православний світ за те, щоб розкол був подоланий, але на основі християнського братолюбства, а не політичних інсинуацій або тиску", - додав політолог.

Нагадаємо, сьогодні, 26 листопада, православні віруючі зібралися на Софійській площі в Києві, протестуючи проти Патріарха Варфоломія. Люди обурені листом стамбульського ієрарха, де він назвав предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія просто жителем Києва, а не лідером церкви.

В руках вони тримали плакати з написами: "Варфоломій - Юда", "Варфоломій - брехун", "Варфоломій - мавпочка Вашингтона".

Loading...