Молчанов: Розкол серед християнських священників та розділення людей - трагедія, ініційована ієрархом зі Стамбула

Юрій Молчанов Фото з відкритих джерел

Розкол серед християнських священників і поділ людей – трагедія, ініційована ієрархом зі Стамбула. Таку думку висловив журналіст Юрій Молчанов у програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна".

"Сьогодні 85 років Блаженнішому. Напередодні цього ювілею опублікували слова, ось, лист Патріарха Варфоломія, який був адресований журналістам у відповідь на їх якийсь запит, де він сказав, що він, цитую, не терпить Українську Православну Церкву як юрисдикцію і митрополита Онуфрія як... Ні, звичайно ж, він може терпіти. Але я б хотів нагадати, що взагалі Томос - як він з'явився, на підставі чого? Дослівно. Вони анулювали грамоту, яка була видана в 1686 році. Анулювати грамоту 1686 року. Я не раз звертався до політиків, кажу: хлопці, а уявіть, якщо зараз всі почнуть робити ревізію грамот, виданих там 500, 600, 700 років тому. До чого ми з вами прийдемо? Розумієте, і ось на підставі цього вивели якісь норми. Гаразд би анулювали, гаразд би, якби це анулювання цієї грамоти призвело б дійсно до об'єднання віруючих. Я б сказав гаразд, закрив би на це очі", - сказав він.

Журналіст також зазначив, що і в самій ПЦУ вже відбувається поділ.

"Але ж і ПЦУ в собі вже розділяється. У них вже і Філарет поганий, який критикує це. Там вже ... якийсь створюється Константинопольського. Тобто і там вже пішов поділ. Тут пересварили, там пересварили. Весь православний світ став сваритися. Тобто кіпрські священики - одні визнають ПЦУ, інші кажуть: "Ні, ні в якому разі, ми це визнавати не будемо". Поділ єпископів, поділ священників, поділ людей. Але це ж трагедія для християнства, це трагедія", - додав Молчанов.

Loading...