Місцеві вибори - 2020: У НСЖУ закликали виборчі штаби і редакторів ЗМІ не розмножувати псевдожурналістів

Сергій Томіленко Фото: facebook.com/sergiy.tomilenko

Сергій Томіленко розповів, як журналістські посвідчення роздають "тітушкам"

Напередодні місцевих виборів у Національній спілці журналістів України закликали виборчі штаби і редакторів ЗМІ не розмножувати псевдожурналістів та не роздавати журналістські посвідчення стороннім людям. За це передбачена кримінальна відповідальність.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Сергій Томіленко нагадав, що журналісти мають право перебувати на виборчих дільницях та спостерігати за роботою територіальних виборчих комісій. Проте, каже голова НСЖУ, виборчі штаби, які бажають посилити своє представництво на виборчих дільницях, намагаються напередодні виборів роздати журналістські посвідчення стороннім людям. Такі дії є зловживанням, наголошує Сергій Томіленко.

"Виборчі штаби намагаються для своїх спостерігачів, в окремих резонансних випадках для тітушок так званих давати такі посвідчення. І тоді оці сторонні люди, особливо коли починається ніч підрахунку бюлетенів, вони показують, що ми журналісти, давайте ми закриємося разом із виборчою комісією і будемо теж спостерігати за підрахунком", – зазначив Сергій Томіленко.

Новини за темою: Виборці керуватимуться прагматизмом і зрозумілими категоріями, – Решмеділова про поїздку "слуг народу" на Донбас

Голова НСЖУ застеріг представників виборчих штабів, а також редакторів ЗМІ, щоб вони не розмножували псевдожурналістів, оскільки за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Сергій Томіленко пояснив, що у разі, якщо "тітушки" з журналістськими посвідченнями під час виборів на дільницях вчинять злочин, то каратимуть і тих, хто уможливив їхнє перебування там. Насамперед ідеться про покарання для того ЗМІ, який видав посвідчення журналіста, додав голова НСЖУ.

Як повідомляли, Міністерство внутрішніх справ України запустило чат-бот "Вибори2020", який допоможе захистити волевиявлення громадян та реагуватиме на факти порушення виборчого процесу.

Раніше у Міністерстві внутрішніх справ повідомляли, що в Україні працює геоінформаційний аналітичний портал МВС "Місцеві вибори - 2020", який допомагає у моніторингу правопорушень та стану громадської безпеки в режимі реального часу. 

Loading...