Місцева влада заборгувала "Укрзалізниці" понад 500 млн за пільгові перевезення

Це ставить під загрозу повноцінне відновлення приміського сполучення

Фото з відкритих джерел

АТ "Укрзалізниця" за 2019 рік та перший квартал 2020 року не отримало від місцевих органів влади понад пів мільярда гривень компенсацій за перевезення пасажирів пільгових категорій. Про це повідомляє пресслужба компанії. 

Згідно з повідомленням, за вказаний період місцева влада повернула перевізнику лише близько 20% від загальної суми за послуги, надані пільговим категоріям населення.

Водночас за словами в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Івана Юрика, така ситуація ставить під загрозу відновлення приміського сполучення: "Закликаємо місцеві органи самоврядування, з якими укладено контракти, невідкладно погасити заборгованість. Це стане запорукою вчасного та повного відновлення приміського залізничного сполучення у ваших регіонах після завершення карантинних обмежень".

Новини за темою: Зеленський запропонував дозволити місцевій владі самій відновлювати роботу транспорту

Як зазначається, за 2019 рік рівень компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполучення склав 112,3 млн грн (21,8%), борг — 403,4 млн грн. У першому кварталі 2020 року ситуація з погашенням збитків від пільгових перевезень у приміському сполученні тільки погіршилась: компенсовано — 14,6 млн грн (12,8%), борг — 99,1 млн грн.

Також в перевізника зауважили, що лідерами антирейтингу з погашення боргів у 2019 році та першому кварталі 2020 року стали місто Київ, яке не сплатило жодної копійки з 59 млн грн заборгованості, Львівська область, яка винна залізничникам за вказаний період 61,4 млн грн з 68,7 млн грн загальної суми наданих послуг, та Харківська область — борг 61,2 млн грн із загальної суми у 68 млн грн.

Новини за темою: Кабмін протягом тижня запустить громадський транспорт, метро і відкриє дитсадки

Нагадаємо, нещодавно "Укрзалізниця" оприлюднила план відновлення приміського сполучення, яке було припинено через карантин.

Loading...