Міські голови не мають повноважень скасовувати обмеження "карантину вихідного дня", - Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль Telegram Денис Шмигаль

Держспоживслужбі та Нацполіції було доручено провести перевірки дотримання протиепідемічних заходів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що міські голови не мають повноважень скасовувати на території окремої адміністративної одиниці дію рішень Кабміну, зокрема і щодо запровадження "карантину вихідного дня". Про це він розповів під час селекторної наради з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території країни, повідомляє "Урядовий портал".

Згідно з повідомленням, очільник уряду поінформував голів обласних державних адміністрацій про те, що з 13 листопада набули чинності зміни до постанови №641, що стосуються посилення протиепідемічних заходів на всій території України та запровадження "карантину вихідного дня", а також наголосив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об'єктів, що внесені до переліку постанови.

Новини за темою: Немчінов роз’яснив, хто отримає карантинні доплати за вихідні

"У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень Уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення Уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб'єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується винятково визначеного переліку суб'єктів господарювання, які є на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він має бути закритий протягом вихідних", — зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, голови ОДА повинні скоординувати роботу місцевої поліції та Держпродспоживслужби для перевірки суб'єктів господарювання, які на вихідні не повинні приймати відвідувачів.

Новини за темою: "Карантин вихідного дня": Сервісні центри МВС і "Укрпошта" працюватимуть за звичним графіком

Нагадаємо, нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти введення в Україні "карантину вихідного дня" та заявив, що у Львові таке рішення уряду підтримувати не будуть.

Згодом секретар оперативного штабу Одеської міськради щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Олександр Тиховський заявив, що в місті також не планують запроваджувати "карантин вихідного дня"

Loading...