Міносвіти хоче знизити зарплати вчителям і зменшити надбавки, – заява профспілки

У Міносвіти збираються знизити оклади вчителів pon.org.ua

Міносвіти України без погодження з освітньою громадськістю розробило проект Концепції реформування оплати праці педагогів з пропозиціями ревізувати норми законів України "Про освіту" та "про середню освіту" та скасувати низку постанов Кабміну про зарплату вчителів, які були озвучені на засіданні Комітету з питань освіти ВРУ 2 вересня.

Про це повідомляє пресслужба профспілки працівників освіти і науки України в понеділок, 7 вересня.

Як зазначається, профіспілка надіслала листи до Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України, в яких заявляє про неприпустимість внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про освіту" щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікації на рівні 4 прожиткових мінімумів лише за умови фінансової спроможності.

"Реформування оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників у 2021 році шляхом скасування постанов Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22 Про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників на 10% та від 23.01.2019 № 36 – посадових окладів науково-педагогічних працівників на 11%, особливо в сучасних умовах всесвітньої пандемії, є неприпустимим, оскільки це є зниженням рівня заробітної плати", - йдеться у повідомленні.

Крім того, такими ж незваженими профспілка визнає наміри Міністерства запровадити виплату надбавки за престижність педагогічної праці вчителям, викладачам та іншим педагогам у розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати) замість її виплати у сьогоднішніх максимальних розмірах 30%, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373.

У зв'язку з цим в організації висловили протест проти ревізії статті 24 Закону "про середню освіту" з намірами скасувати всі підвищення і доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам, крім класного керівництва, перевірки навчальних робіт учнів і доплат за наукові ступені і вчені звання.

"Від таких рішень найбільше постраждають висококваліфіковані педагоги, які мають право на підвищені ставки заробітної плати за педагогічні звання, а також надбавки за почесні звання. Профспілка вимагає від владних структур недопущення такої Реформації оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та відкликання Міністерством Концепції реформування оплати праці", - зазначили у профспілці.

Також там заявили, що прийняття таких непродуманих і негативних рішень не збігається з намірами і політикою президента України підвищити рівень матеріального становища всіх громадян, що підтверджено недавніми рішеннями про збільшення мінімальної заробітної плати.

Раніше повідомлялося, що в Україні збираються скоротити мережу шкіл для ефективного використання бюджетних коштів і оптимізації витрат на них, згідно з зобов'язаннями, які український уряд прийняв заради отримання траншу від МВФ у розмірі 5 мільярдів доларів. 

 


Loading...