live

Міноборони прокоментувало ситуацію із затримками у постачанні їжі військовим

Заступник міністра оборони Олексій Марценюк Міноборони

У міністерстві стверджують, що допомоги від місцевої влади армія поки що не потребує

Про жодний зрив харчування Збройних Сил України не йдеться, незважаючи на те, що раніше компанія-переможець торгів по закупівлі послуг організації харчування для частин Збройних Сил відмовилась укладати відповідні договори.

Про це заявив заступник міністра оборони Олексій Марценюк.

Як він пояснив, компанія зробила це, посилаючись на пандемію коронавірусу.

Дана ситуація, за його словами, поставила під загрозу харчування близько 250 частин ЗС України.

Однак, пізніше, міністерство домовилося з діючими постачальниками харчування щодо продовження постачання, а за підтримки Кабінету Міністрів було винесено законопроєкт щодо продовження договірних відносин з діючими постачальниками.

Також заступник міністра оборони додав, що потреби харчувати військовослужбовців силами місцевих органів виконавчої влади немає. 

Він зазначив, що наразі Збройні Сили планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і про жодне повернення до старих "схем" не може бути мови.

"Дійсно, не всі частини Збройних Сил перейшли на харчування за каталогом, як планувалось, в зв’язку з необхідністю введення не менше 4000 додаткових небойових посад, що ускладнено через завищену штатну чисельність ЗСУ", - сказав він.

Новини за темою: ЗСУ запросили міжнародну допомогу проти коронавірусу, – НАТО

Планується, що решта частин, а саме небойові частини, переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування.

"Така комбінована система знаходиться в процесі розробки і вимагає внесення змін в підзаконні акти, що займе час приблизно до кінця літа", - анонсував заступник міністра.

Новини за темою: У Києві пенсіонера Міноборони госпіталізували з підозрою на коронавірус

Як повідомлялося раніше, у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що компанії, які займаються забезпеченням продуктами військових частин, затримують підписання контрактів через коронавірус, що може призвести до того, що військові залишаться без їжі.

Loading...