Мін'юст заявив про масштабні фальсифікації даних щодо народжень і смертей в ОРДЛО

Міністр юстиції України Денис Малюська Фото з відкритих джерел

За словами міністра юстиції України, в ОРДЛО реєструють смерть для того, щоб неправомірно переоформити нерухомість

Міністр юстиції Денис Малюська заявив про масштабні фальсифікації даних щодо народжень і смертей на непідконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей. Про це очільник Мін'юсту повідомив у інтерв'ю Радіо Свобода

"Ми зараз виявили досить великий масштаб фальсифікацій реєстрації народжень і смертей. Безумовно, ми не можемо перевірити", - зазначив він. 

За словами Малюськи, в ОРДЛО реєструють смерть для того, "щоб переоформити нерухомість неправомірно, або народження з тим, щоб отримати допомогу". Однак, міністр наголосив, що Мін'юст не має можливості детально і з надійністю перевірити документи, які подаються на реєстрацію.

Новини за темою: Прокуратура порушила справу через примусову мобілізацію в ОРДЛО

"Ми розуміємо, які дані є неправдивими. Але для того, щоб їх прибрати з реєстру, потрібне рішення суду. Для рішення суду потрібно подати позови. Для подання позовів потрібно сплатити мито. При чому мова йде про кілька мільйонів. А в нас таких грошей у бюджеті зараз поки що не заплановано", - зазначив Денис Малюська. 

Новини за темою: Ситуація з коронавірусом в ОРДЛО критична, – представник омбудсмана

Водночас він висловив сподівання, що такий "бюрократичний аспект" із часом буде виправлений.

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що представники незаконної "влади" в окремих районах Донецької та Луганської областей занижують реальну статистику щодо захворюваності на COVID-19 вдвічі.

Loading...