Міністр Степанов назвав, кого в Україні насамперед забезпечать безкоштовною вакциною від COVID-19

Глава МОЗ Максим Степанов Фото - kmu.gov.ua

Також міністр заявив, що влада хоче, аби вакцина з'явилася на ринку, і тоді кожна людина могла її купити

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що першочергово безкоштовною вакциною від коронавірусу COVID-19 будуть забезпечувати групи ризику. Про це він сказав в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK.

Відповідаючи на питання про те, чому досі не з'явилася ця довгоочікувана вакцина і чи взагалі можливо її створити, міністр зауважив, що про це слід запитати вчених та виробників, наразі ж препарати проходять третій етап випробовувань. 

"Ми можемо виходити виключно з того, що ми чуємо від наших іноземних колег, від науковців. Вони зараз проходять третю стадію клінічних випробувань, тому тільки по завершенню цієї третьої стадії клінічних випробувань ми можемо стверджувати – або вона є дієвою, ця вакцина, або ні. Бо весь процес по клінічних випробуваннях повинен пройти всі без винятку стадії. Дуже розраховуємо на те, що вакцина від COVID, від коронавірусу буде. Тому відповісти, чому її досі немає – це питання до науковців, до виробників", - сказав Степанов.

Новини за темою: Американські науковці виявили білок, який нейтралізує коронавірус

Окрім цього, він зауважив, що Україна веде перемовини не тільки з двома компаніями, а й з деякими іншими, які теж перебувають на різних стадіях клінічних випробувань.

Також Степанов зазначив, що наразі немає сформованої кінцевої ціни та термінів поставки від виробників. Натомість він уточнив, що перш за все, безкоштовною вакциною будуть забезпечені люди із групи ризику. 

Новини за темою: В Україні вже 159,7 тис. випадків COVID-19, за добу - 2 905

"Кінцева ціна від виробників ще не сформована, а тому чекаємо вже конкретизовану ціну, яка саме буде ціна і щодо термінів поставки. Що стосується того, як буде безпосередньо відбуватися вакцинація, ми бачимо завдання держави щодо забезпечення безкоштовною вакциною, у першу чергу, тієї групи ризику, яка у нас на сьогодні існує", - розповів очільник МОЗ.

За словами міністра, влада також працює над тим, аби  вакцина з'явилася на ринку з комерційної точки зору, щоб "будь-яка людина могла піти і купити цю вакцину і вакцинуватися, якщо у неї є така можливість".

Новини за темою: Вакцина від COVID-19 не завершить пандемію, – ВООЗ

Нагадаємо, раніше  Максим Степанов заявив, що відновлення виробництва вакцин в Україні має дві складові: перша – це безпосередньо, де виробляти, і друга – це наукова складова. 

Loading...