Міністр Криклій не вказує в декларації цивільну дружину та її елітне майно, – журналістське розслідування

Міністр інфраструктури Владислав Криклій Фото з відкритих джерел

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, перебуваючи на державній посаді, не вказує в своїх деклараціях цивільну дружину Тетяну Декало і її елітне майно, тим самим порушуючи антикорупційне законодавство. Про це йдеться в розслідуванні журналістів інформагенції "STOP корупції".

"Криклій 12 разів подавав декларацію про доходи і в жодній з них не згадав свою цивільну дружину. Закон про запобігання корупції передбачає, що в декларації необхідно вказати цивільну дружину, для кваліфікації "спільного проживання" необхідно прожити разом 183 дні на рік", - йдеться в сюжеті.

Сама Т. Декало в інтерв'ю журналістам підтвердила інформацію, про те, що спільно проживає з В.Крикліем вже 10 років. На питання про те, чому В.Криклій не вказує її, як цивільну дружину в декларації, вона сказала: "Це наше особисте спільне рішення. Я навіть не знала, що в цивільному шлюбі щось потрібно декларувати".

Журналісти також провели розслідування, яке підтверджує спільне проживання міністра і Т. Декало.

"Згідно з Держреєстром власності, Декало належать дві квартири в столиці, одна з яких на вулиці Дмитрівській, придбана ще в 2010 році і там вона не проживає. Друга на вулиці Гоголівській, куплена в 2019 році. Згідно з робочим графіком Криклія, який знаходиться у відкритому доступі, на 15 травня у нього була запланована поїздка в Одеську область, і ми почекали його за всіма адресами, які він вказав в декларації, і за адресами, де розташоване майно Декало. І з підземного паркінгу будинку, який належить цивільній дружині Криклія Тетяні Декало (на вулиці Гоголівській - Ред.) виїхав позашляховик, який далі в цей день возив міністра в Одеській області", - йдеться в сюжеті.

Журналісти зазначають, що Т. Декало працює психологом, має приватну практику, однак її доходи неспівставні з вартістю квартири на вулиці Гоголівській.

"Один прийом у неї коштує близько 1 тисяч гривень, при найкращих розкладах вона може заробити близько $ 2 тисячі на місяць, а квартира, в якій вона спільно приживає з Кріклієм, коштує $ 355 тисяч. Тетяні довелося б заробляти на неї близько 15 років. Ми допускаємо, що Криклій сам купив цю квартиру, правда, незрозуміло на які гроші, адже з 2014 року він працює на держслужбі і його зарплати невисокі", - вказується журналістському розслідуванні.

У сюжеті також наводиться інформація про автопарк цивільної дружини міністра: в 2011 році, коли їх відносини тільки починалися, Тетяна їздила на Ford Fiesta, в 2013 році - Ford Cuga, в 2015 році, коли Криклій очолив Головний сервісний центр МВС - Volvo XC60, в 2017 році у Тетяни вже елітний автомобіль Mercedes GLC 43.

"Відповідно до закону України про очищення влади і закону про запобігання корупції суб'єкт декларування повинен внести в декларацію відомості про осіб, з якими він проживає разом більше, ніж 183 днів в році. І не просто внести, а вказати рухоме і нерухоме майно цієї особи, це активи. Міністр Криклій цього не зробив. За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративна - ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна - ст. 366 КК України (внесення завідомо недостовірних відомостей в декларацію), передбачає покарання у вигляді до 2-х років позбавлення волі, заборона на держпосади до 3-х років. Наведені вище факти є підставою для початку кримінального провадження", - підкреслюють журналісти.

 

 

Loading...