Міністр юстиції розповів, хто може скористатися платними камерами в СІЗО і скільки коштує така послуга

Денис Малюська. Фото kmu.gov.ua

Сума за камеру з покращеними умовами – від 2 до 12 тисяч гривень

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що камерами з покращеними умовами в СІЗО можуть скористатися ті ув’язнені, які ще не отримали обвинувального вироку суду.  

Про це він розповів в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK.

Малюська зазначив, що на початку травня Мінюст запустив державні платні камери, де людина за доплату отримує трішки кращі умови перебування в СІЗО. За його словами, сума за камеру з покращеними умовами в залежності від терміну перебування може бути різною – від 2 до 12 тисяч гривень.

Новини за темою: Міністр Малюська: Пенітенціарна служба – найскладніша сфера Мін'юсту

"Кращі умови полягатимуть у тому, що буде надаватися більша площа приміщення, свіжіший ремонт, певне побутове обладнання на кшталт холодильника, телевізора, посуд. Тобто такий базовий набір. Це не ВІП-камери. Але більш-менш пристойні умови, які ми хотіли б забезпечувати усім. Але на усіх грошей поки що немає. Заробимо грошей, будуть так само всі отримувати", – заявив міністр юстиції.

Водночас Денис Малюська наголосив, що було б несправедливо, якщо би вбивця, який має гроші, сидів би у в’язниці в комфортніших умовах, аніж вбивця, який не має грошей. Тому вбивці всі сидітимуть в однакових умовах.

Новини за темою: Міністр юстиції Малюська пограв у настільний теніс із засудженими під час перевірки СІЗО та колоній у Вінниці

"А хто буде сидіти в неоднакових умовах, а така можливість вже є, це ті, хто не винуватий у вчинені злочину. А у нас всі, хто сидить у слідчому ізоляторі, вони невинуваті. Конституція каже, що невинуватими є всі до того часу, поки не отримає людина обвинувальний вирок суду. Відповідно, що відбувається – ми масово пакуємо людей в Лук’янівське СІЗО і утримуємо їх там в жахливих умовах. Хоча вони не винуваті. Чимало людей обвинувачень так і не отримують, але своє здоров’я вони у в’язницях гублять", – прокоментував Денис Малюська.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 22 квітня підтримав впровадження експериментального проєкту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що у визначених слідчих ізоляторах будуть виділені приміщення, які за своїм станом не потребують проведення капітальних ремонтів та можуть використовуватися в межах експериментального проєкту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов.

На думку Малюськи, в'язнична реформа потрібна Україні, тому що з інфраструктурою СІЗО все досить погано, а ліпші камери продаються за хабарі.

 

 

Loading...