Мінфін видав ліцензії на виробництво спирту приватним заводам

Монополію державної компанії "Укрспирт" скасували з 1 липня

Фото з відкритих джерел

Міністерство фінансів України видало ліцензії на виробництво спирту приватним підприємствам. Про це повідомив очільник "Укрспирту" Сергій Блескун у Фейсбук.

Зазначається, що це відбулося в рамках процесу демонополізації спиртової галузі. Проте Блескун наголосив на необхідності найшвидшої приватизації об’єктів державного "Укрспирту" через те, що заводи стануть непотрібні.

Крім того, очільник державної компанії заявив, що приватні підприємці відмовлятимуться купувати спирт у колишнього монополіста, а здійснюватимуть закупівлі там, де вигідніші умови. "Це очікувано і це відбувається прямо зараз. Так працює відкритий ринок", – додав директор "Укрспирту". 

Новини за темою: Від касових апаратів до росту тарифів на світло: Топ-8 змін в Україні з 1 серпня

Нагадаємо, з 1 липня в Україні скасували державну монополію на виробництво спирту. Після отримання ліцензії підприємства можуть виготовляти спирт незалежно від їхньої належності.

Важливо, що до липня 2021 року виробництво рідини будуть здійснювати лише державні компанії, які незабаром виставлять на продаж. Експортувати спирт зможуть усі підприємства, а імпорт до 2024 року дозволено виключно компаніям, які належать державі.

Loading...