Мери Тернополя і Франківська подали до суду на Кабмін через "червону зону"

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків

Фото з відкритих джерел

Міський голова Тернополя назвав рішення Кабміну "блокадою Західної України" та прирівняв уряд до продзагонів часів Голодомору

Міська влада Тернополя та Івано-Франківська подала до суду позов на уряд з вимогою скасувати рішення щодо внесення міст у "червону" зону карантину. Про це повідомляє Укрінформ та мер Тернополя Сергій Надал

Так, у четвер, 3 вересня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подав позов на Кабмін до Окружного адміністративного київського суду щодо рішення про внесення міста до "червоної зони". Після чого до позову приєднався мер Тернополя Надал, який назвав встановлені обмеження "незаконними" і такими, що "суперечать Конституції України". 

За словами Надала, влада таким чином хоче "загнати у блокаду Західну Україну".

"Мені видається, що в уряді з’явилися нові "постишеви" та "кагановичі". Вони хочуть загнати у блокаду Західну Україну, бо та відстоює українську мову, висловлює протест проти злочинного здорожчання газу, електрики. Вони діють тими ж методами, що і продзагони під час Голодомору 33 року, коли комуністи оточували села, відбираючи засоби виробництва", - додав він. 

У свою чергу Марцінків заявив, що в понеділок у Франківську відбудеться засідання міської комісії ТЕБ і НС, на якому планують відкрити дитсадки та школи з 14 вересня.

Новини за темою: На Тернопільщині зачинили на карантин школу через COVID-19 у директора

Нагадаємо, 3 вересня в Україні оновили карантинні зони в залежності від епідемситуації в регіонах. Зокрема, до "червоної" зони потрапили Івано-Франківськ, Тернопіль та низка інших міст. 

Після чого мер Тернополя заявив, що місто не буде посилювати карантин, а встановлені Кабміном обмеження порушують конституційні права і свободи людини та громадянина.

Loading...