Мертві поруч із живими: В одеській лікарні для хворих з COVID-19 небіжчиків нікому виносити із палат

Одеська лікарня для хворих з коронавірусом Скріншот із відео

Тіла померлих годинами лежать у палатах або ж у лікарняних коридорах

В одеській лікарні через нестачу медичного персоналу померлих внаслідок коронавірусної хвороби COVID-19 просто нікому виносити із палат, тому небіжчики по кілька годин лежать поруч із живими пацієнтами або ж тіла складають у коридорах.

Про це повідомили в ефірі на телеканалі ZIK.

Родичі хворих на коронавірус розповідають про жахи, які доводиться переживати пацієнтам.

"Хворі, які померли, просто лежали у палатах, коридорах, і ви можете зрозуміти психоемоційний стан людей, які там лікуються, які прийшли туди за першою допомогою, і вони не можуть нічого отримати. Отримати не можуть не через те, що поганий лікар, чи він погано лікує, чи ще щось. Просто система перевантажена", – розповів родич хворих на коронавірус Іван Кудрявський.

Новини за темою: Пандемія коронавірусу в Україні: Скільки штрафів за відсутність маски виписали та кого штрафують в першу чергу

Медики визнають, що у лікарнях бракує робочих рук, щоб лікувати пацієнтів, яких привозять у важкому стані. Окрім того, бракує місць у медичних закладах.

"Навантаження божевільне. Дійсно, пацієнти вмирають... Є такі моменти, коли одночасно помирають кілька пацієнтів", – зазначила заступниця директора лікарні Людмила Бірюкова.

Окремим хворим навіть відмовляють у госпіталізації, поки у лікарні не звільниться місце. Волонтери розповідають, що кисню у лікарнях бракує, його дають хворим "вартовим" методом – дві години пацієнт дихає, а потім чекає, поки до нього дійде черга.

Нагадаємо, станом на ранок 3 грудня в Україні зареєстровано 772 760 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, за минулу добу виявили 14 496 нових хворих. Згідно з повідомленням, напередодні захворіли 745 дітей та 614 медпрацівників. Також зареєстровано 243 летальні випадки, госпіталізовано 1 739 осіб.

Як повідомляли, 27 листопада на Львівщині в реанімації лікарні через відсутність електропостачання померли двоє людей, які були підключені до апаратів ШВЛ. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства через необережність.

Пізніше заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що в Жовкві медикам довелося вручну робити вентиляцію легень хворим, проте врятувати їх не вдалося. Також чиновник пообіцяв зробити "кадрові висновки".

Згодом у Львівській ОДА повідомили, що адміністрація Жовківської лікарні, де нещодавно померли пацієнти на штучній вентиляції легень, не вчинила жодних дій для підключення хірургічного корпусу до резервного живлення.

Loading...