Мер Умані готовий у разі масового приїзду хасидів заблокувати шляхи до міста

Хасиди в Умані. Фото EPA-EFE

Цебрій також хоче зустрітись із президентом, щоб пояснити небезпеку ситуації

Міський голова Умані Олександр Цебрій заявив, що у разі масового приїзду прочан-хасидів на святкування юдейського Нового року - Рош га-Шана - готовий заблокувати в'їзди до міста. Про це йдеться у відеозверненні на сторінці Цебрія у Facebook.

"Я готовий на найбільш радикальні заходи, але в рамках чинного законодавства. Ви пам'ятаєте, як це було, коли перекривалися блокпостами в'їзди на територію міста Умань. Це рішення може прийняти міська комісія ТЕБ та НС. Я хочу почути... як ви поставитеся, якщо на період Рош га-Шана ми вдамося до таких запобіжних заходів", - звернувся він до мешканців міста.

За словами Цебрія, до останнього часу в Умані сподівалися, що рішення про заборону традиційних святкувань Рош га-Шана, на які з'їжджаються тисячі прочан з усього світу, буде ухвалене на загальнодержавному рівні. Оскільки цього не сталося і Державна комісія з ТЕБ та НС, за його словами, вважає можливим у вересні приїзд 5-10 тисяч хасидів, місцева влада готова вдаватися до рішучих заходів.

Крім того, зазначив уманський мер, він намагатиметься зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, щоб особисто пояснити небезпеку ситуації.

Новини за темою: Уряд ще не вирішив, чи закривати Умань для хасидів, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше у Міністерстві закордонних справ заявили, що у 2020 році через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 проведення масового паломництва хасидів до Умані є неможливим.

До цього міський голова Умані Олександр Цебрій висловився проти приїзду хасидів у 2020 році на тлі пандемії коронавірусу, проте попросив громадян висловитись у коментарях під відео.

Loading...