Мер Філатов виграв парі у президента Зеленського, - рішення суду

Фото з відкритих джерел

Центральний міст в Дніпрі відремонтований і експлуатується абсолютно законно. Такий висновок випливає з рішення третього Апеляційного суду в Дніпрі. А значить, знамените парі, яке президент Зеленський запропонував меру Дніпра ще в 2019 р., Борис Філатов впевнено виграв, передає "Дніпровська панорама".

Як відомо, влітку 2019 р., за кілька місяців до завершення ремонту Центрального мосту в Дніпрі, який за свій рахунок проводила міська влада, президент Зеленський під час візиту в Дніпро наполегливо запропонував меру Борису Філатову парі: до Дня міста (відзначається у вересні) модернізація моста повинна бути завершена.

Роботи були закінчені в строк, Борис Філатов відкрив рух мостом. Однак президент, який приїхав до Дніпра, відклав підведення підсумків парі. У т.ч. — щоб вивчити аргументи контролюючих структур і зняти всі сторони.

Восени 2019 р. після завершення ремонту на Центральному (Новому) мосту обласна державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) провела позапланову перевірку, винесла припис і наклала штраф в 1,8 млн грн на Департамент благоустрою міськради за нібито знайдені порушення. Крім іншого, чиновники ДАБІ хотіли отримати документи, які раніше вже вилучила у мерії Дніпра прокуратура (!), і, не отримавши їх, зробили це приводом для претензії.

Фото з відкритих джерел

Міська рада не погодилася з таким розворотом подій і звернулася до суду. Навесні 2020 р. Окружний адміністративний суд визнав незаконним припис ДАБІ і скасував штраф, який обласні чиновники дас намагалися стягнути з мерії Дніпра. А 16 липня суд апеляційної інстанції підтвердив рішення окружного адмінсуду і повну правоту мерії Дніпра.

Фото з відкритих джерел

У документах суду зазначається: чиновники ДАБІ не змогли ніяк підтвердити правомірність свого припису і штрафу на адресу мерії Дніпра з приводу ремонту моста. Як не змогли довести і той факт, що міст нібито не введений в експлуатацію, як намагалися затверджувати перевіряючі. Більше того: сама перевірка проводилася на підставі листа прокуратури, проте ДАБІ в її ході не підняв жодне (!) з питань, на які хотіли отримати відповідь правоохоронці.

Фото з відкритих джерел

До речі, Феміда встановила вражаючий факт: "глибоко компетентні" чиновники обласної Держархінспекції намагалися переконати суд у тому, що рух транспорту під час ремонту мосту по трьох незакритих смугах (інші три закривалися на час проведення робіт) — це "експлуатація об'єкта будівництва без введення в експлуатацію". І навіть додали фоточки з Інтернету. Зрозуміло, суди обох інстанцій відмінили ці безглузді доводи.

Фото з відкритих джерел

В результаті рішенням суду претензії контролюючих органів до модернізації Нового моста визнані неспроможними. У т.ч.  — припис і штраф, які обласна ДАБІ намагалася накласти на міські служби, суд визнав незаконними. Отже, рішення суду другої інстанції, який підтвердив законність експлуатації моста після ремонту, дозволяє з упевненістю привітати мера Дніпра Філатова з перемогою в парі з главою держави. Цікаво, чи визнає гідно свою поразку Зеленський?

Фото з відкритих джерел

Loading...