Мендель виграла справу про хабар у КНУ імені Шевченка

Прессекретарка Зеленського вимагала скасування рішення Херсонського суду

Юлія Мендель Вікіпедія

Херсонський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу речниці президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель про звинувачення в корупції викладача КНУ імені Шевченка. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що суд постановив скасувати рішення Херсонського міського суду від 1 квітня 2019 року та ухвалити нове рішення, а також відмовити в задоволенні позову та виплати моральної шкоди викладачу КНУ Юрію Коваліву.

Як повідомляють журналісти, судове засідання відбувалося у режимі відеоконференції. Постанова суду набрала чинності з моменту прийняття, але може протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення. Адвокат викладача Ольга Їгіт заявила, що рішення про можливу подачу касації буде прийнято після ознайомлення з повним текстом судового рішення.

Новини за темою: На Буковині чиновники міськради погоріли на хабарі

Відомо, що в січні 2016 року Юлія Мендель опублікувала статтю в Politico про хабарництво в КНУ та заявила, що була вимушена заплатити 200 доларів своєму викладачу за захист кандидатської дисертації, але не назвала його імені. Тоді викладач університету Юрій Ковалів подав проти Мендель позов про захист честі, гідності, а також спростування публікації та стягнення моральної шкоди.

Херсонський міський суд спочатку визнав, що інформацію про хабар викладача довести не можна, але навесні 2019-го частково задовольнив вимоги Коваліва: постановив спростувати деякі твердження та виплатити моральну шкоду позивачу в розмірі 1 тис. грн, а також 1929 грн витрат судового збору. Проте Юлія Мендель подала апеляцію.

Новини за темою: У Житомирі на хабарі погорів доцент університету

Нагадаємо, нещодавно біля Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася акція "Освіта без політики" через з'їзд партії "Слуга народу" на території вишу. Низка студентів вимагали відставки ректора Леоніда Губерського.Loading...