Медики можуть ставити діагноз "COVID-19" на підставі клінічних проявів, навіть якщо ПЛР-тест негативний, – Голубовська

Ольга Голубовська у ток-шоу "Ми всі – українці" Скріншот із відео

Величезна кількість людей з ПЛР-негативним результатом мають класичну клінічну картину коронавірусу, каже інфекціоніст

Влітку Всесвітня організація охорони здоров'я змінила визначення, і зараз лікарі можуть ставити діагноз "COVID-19" на підставі клінічних проявів, навіть якщо немає позитивного результату ПЛР-тестування.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявила заслужений лікар України, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Ольга Голубовська.

Ольга Голубовська зауважила, що ще навесні медики помітили, що є багато недужих, у яких спостерігається класична клінічна картина захворюваності на коронавірус, проте ПЛР-тестування є негативним.

"У квітні вже стало зрозуміло, що величезна кількість людей з ПЛР-негативним результатом мають класичну клінічну картину з характерними змінами на КТ. І ось влітку Всесвітня організація охорони здоров'я змінила це визначення випадку, і зараз лікарі можуть ставити діагноз на підставі клінічних проявів, навіть якщо немає позитивного результату ПЛР. Будь-яке нездужання, будь-яке відхилення від звичайного самопочуття зараз, оскільки ми перебуваємо в осередку інтенсивної передачі інфекції всі, має розцінюватися як коронавірусна інфекція, поки не доведено щось протилежне. Ми всі в осередку, і неважливо, чи хворів у вас хтось у родині, не хворів хтось у родині", – зазначила Ольга Голубовська.

Новини за темою: ВООЗ рекомендувала не використовувати "Ремдесивір" для лікування хворих на COVID-19

Нагадаємо, станом на ранок 20 листопада в Україні виявили 598 085 випадків інфікування коронавірусом COVID-19, за минулу добу встановили новий антирекорд – 14 575 нових хворих. Напередодні захворіли 549 дітей та 613 медпрацівників, госпіталізували 1 728 осіб. За минулу добу зареєстрували 229 летальних випадків.

Додамо, Міністерство охорони здоров’я України розраховує, що "карантин вихідного дня", а також дотримання всіх правил карантину в будні дні зупинить ріст захворюваності на коронавірус в Україні на рівні 13 тисяч хворих на добу.

Loading...