live

Медичні маски, захисні костюми, дезінфікуючі та тести на COVID-19: На Закарпаття прибула чергова партія меддопомоги від Віктора Медведчука й Оксани Марченко

Фото з відкритих джерел
На Закарпаття прибула друга черга допомоги від голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Усі ці медзасоби, серед яких медичні маски, захисні костюми, дезінфікуюча речовина та тести на коронавірус, були придбані за особистий кошт меценатів. Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.
 
 
"Сьогодні у всі лікарні Закарпатської області буде розвезено близько тисячі костюмів захисту для лікарів, рукавички, маски. З особистих коштів Віктора Медведчука та Оксани Марченко було витрачено близько 3 млн грн", - сказав голова осередку партії "Опозиційна платформа – За життя" в Закарпатській області Іван Чубирко.
 
Якщо перша партія допомоги передусім була спрямована до інфекційних медзакладів регіону, то цього разу благодійники подбали про сімейних лікарів. Відтепер кожен з них забезпечений масками та іншими засобами індивідуального захисту.

"На сьогодні ми вирішили і я думаю, це правильне рішення, акцентувати увагу на допомогу для лікарів первинних, тобто тих, які саме в першу чергу контактують із хворими. Вони приходять і перший контакт мають, не знаючи, чи він заражений, чи інша хвороба якась", - пояснив рішення керівник Ужгородської міської організації політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Андрій Погорєлов.
 
Сімейні лікарі нині перші на передовій у боротьбі з коронавірусом. Саме до них звертаються пацієнти, щойно відчують симптоми інфекційного захворювання. Тож, як ніколи сімейні лікарі сьогодні потребують засобів індивідуального захисту.
 
"У нас дуже великий йде збут засобів індивідуального захисту і тому вони нам потрібні постійно, тобто є запас, він швидко закінчується і ми дуже раді, що в нас є благодійники, які нам можуть це подарувати, привезти, тому що, по-перше, це менше коштів витрачає наш заклад, по-друге, їх важко дістати", - зазначила голова комунального некомерційного підприємства "Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" Тетяна Козак.

У місті Сваляни є дві підозри на COVID-19, тож керівники медзакладів кажуть допомога із забезпеченням засобами індивідуального захисту сімейних лікарів дуже потрібна.
 
"Ці розхідні матеріали, ці маски та дезінфікуючи засоби, а також халати потрібні для щоденного прийому пацієнтів, так як кожного пацієнта з інфекційною хворобою ми розцінюємо як такого, що, можливо, може мати COVID-19", - зазначила заступник головного лікаря Центру первиної медико-санітарної допомоги м.Сваляни Євгенія Фізер.

Тож, до Закарпаття прибуло 150 тис. масок, 1 тис. захисних костюмів-комбінезонів, 12 тис. захисних оглядових рукавиць та 500 літрів антисептика.
 
"Черговий раз нашими меценатами було доставлено в Мукачівську ЦРЛ допомогу у вигляді засобів індивідуального захисту, ПЛР-тестів, рукавичок, масок, окулярів, деззасобів", - поінформував завідувач інфекційним відділенням КНП Мукачівської центральної районної лікарні Василь Васюта.

Крім засобів індивідуального захисту до Закарпаття прибули й ПЛР-тести австрійського виробництва. Їх також розподілять по території усього регіону.

"Всі тести, які привезли на сьогоднішній день, будуть передані у лабораторні центри, і нашими активістами штабу партії "Опозиційна платформа – За життя" будуть роздані на території Закарпатської області безкоштовно для наших мешканців 150 тис. масок", - сказав голова Полянської ОТГ Іван Дрогобецький.
 
Зауважимо, "Опозиційна платформа – За життя" подбала не тільки про сімейних лікарів та інфекціоністів Закарпаття, а й про звичайних мешканців. У містах та селищах регіону активісти партії розгорнули намети з масками. Засоби індивідуального захисту роздають усім охочим.
 
Нагадаємо, це не перша допомога Закарпатській області від Віктора Медведчука та Оксани Марченко. Так, раніше Віктор Медведчук й Оксана Марченко передали до всіх районних лікарень Закарпаття все необхідне для боротьби з вірусом. Крім того, подружжя придбало 5 апаратів для штучної вентиляції легенів, два з яких скеровані до регіону. Крім того, Благодійний фонд Оксани Марченко передав Інституту серця в Києві унікальну для країн СНД автоматичну систему молекулярної діагностики в реальному часі, яка з надзвичайною точністю виявляє, зокрема, й коронавірус.