Медведчук: У Зеленського немає політичної волі для відновлення миру на Донбасі

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

У президента України Володимира Зеленського немає політичної волі для відновлення миру на Донбасі.

Про це заявив голова Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук в ефірі телеканалу NEWSONE. 

"Ви знаєте, рішення не складні, особливо при тому рівні довіри, яку було надано йому населенням, громадянами України, коли 73% проголосували за нього. Вони проголосували за нього, я чомусь упевнений, у першу чергу тому, що ці люди в першу чергу і в основну хотіли миру. Більш того, ви пам'ятаєте про те, що південний схід голосував у другому турі 88-89% за кандидата в президенти Зеленського? А там головна проблема, розв'язання якої необхідно з боку влади, - це мирне врегулювання", - зазначив Медведчук.

Новини за темою: Людина, яка виконувала функції президента, шкодила своїй країні, – Медведчук про "плівки Деркача"

Опозиційний політик нагадав про паризьке комюніке, прийняте після паризького саміту в грудні минулого року.

"Те, що було у вересні 14-го, в лютому 15-го - тоді це підписувалася і затверджувалося - підписувалася за дорученням Порошенка, а підписувалася і стверджувалося самим Порошенко, а потім було затверджено резолюцією Ради безпеки ООН. А дев'ятого грудня у Парижі, він же підписав, він погодив це комюніке. А що сказано в комюніке? Про те, що сторони визнають Мінські угоди, і перелічують: 5, 19 вересня 14 року, 12 лютого 15 року, - і вважають, що вони повинні бути повністю, цитую, імплементовані. Тобто, всі Мінські угоди імплементовані. Це політична частина угод, а саме - закон про вибори, закон про амністію, закон про статус і зміни в Конституцію про особливий статус", - зазначив народний депутат.

За словами Віктора Медведчука, Зеленський при цьому не зробив нічого, оскільки у нього на це немає політичної волі.

"Що зробив пан Зеленський? Абсолютно нічого. Я це стверджую, і ви не гірше за мене знаєте. Чому він цього не зробив, повертаючись до того, з чого я почав, враховуючи його високий рівень довіри? Не зробив, тому що у нього немає політичної волі на встановлення миру. Питання: чому немає політичної волі? Або він свідомо не хоче, або він чогось чи когось боїться. У будь-якому випадку, і в першому, і у другому варіанті Мінські угоди не виконуються в жодній із ...частин, тому що можна говорить про обміни, і це позитивний факт, більш того, обміни повинні відбуватися, але це нічого спільного не має з мирним врегулюванням на Донбасі. І тому, коли він каже: "дуже не хотілося б, - знову-таки, на тій самій пресконференції, - повертатися до варіанту Б або С, ми тут ще подивимося, я дав час для мирного врегулювання, а потім будуть альтернативи". Я можу сказати зі знанням справи: я не знаю ні плану Б, ні плану С, але добре знаю ситуацію на Донбасі, на українському Донбасі, і добре знаю ставлення тих сторін, і ставлення Росії до цієї проблеми. Так от, я можу сказати: на превеликий жаль і на превеликий жаль нормальних людей в Україні, якщо не будуть виконані Мінські угоди, альтернативою їм є втрата Донбасу для України", - резюмував Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук про зміни до Виборчого кодексу: "Слуга народу" використовує саме той механізм, який би їм допоміг у виборчому процесі

Раніше голова Політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада не зможе провести вибори на Донбасі разом з місцевими виборами по всій країні.