Медведчук розповів про колекції книг, зокрема про фрагмент Біблії Гутенберга

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук розповів про колекції книг, зокрема, про фрагмент Біблії Гутенберга. 

"Це гордість нашої сім'ї. Тому що ці книги збиралися понад 30 років і це справді унікальне видання – не тому, що воно належить мені і моїй дружині Оксані Марченко. Ми дійсно любимо і продовжуємо це робити. І унікальна бібліотека тим, що експерти вважають, що це бібліотека номер один серед приватних зібрань. Більше того, є книги, бібліотеки яких немає в Україні. І ми цим пишаємося. Це правильно ви сказали з приводу фрагмента Біблії Гутенберга 1455 року видання. Його немає в Україні і немає в бібліотеці національній Вернадського. Також це "Тріодь пісна" 1555 року видання, анонімна друкарня, яка була видана за 9 років до першого Апостола Федорова, якого він надрукував у 1564 році. Той, який був надрукований в 1564 році, коли Федорова Іван Грозний хотів стратити, він втік до Львова і там надрукував у 1574", - зазначив нардеп NewsOne.

Він розповів, що "є книги, дуже багато творів, які були прижиттєвими виданнями Лермонтова, Пушкіна, Достоєвського, Шевченка. І найголовніше – серед книг, яких немає в бібліотеках України, це ще, окрім цих двох, які я назвав "Тріодь пісна" і фрагмент біблії Гутенберга, це ще дві книги Н. В. Гоголя, це одна з них "Ревізор" 1836 року видання (перше видання, прижиттєве, його немає в Україні), і книга 1836 року видання Н. В. Гоголя "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", а так само ще дуже знаковий, який не має аналогів в Україні - це "Нарбут", 14 малюнків української абетки, який був виданий у 1921 році, але його видали в 30 примірниках, які фактично всі втрачені, він був зроблений на дорогому папері, з гравюрами, у 25 році випустили на газетному папері і до речі багато… це видання було 1000 примірників, один з цих… один з цих примірників є в бібліотеці національній Вернадського, але вона 25 року, хоча іменується 21. І ще я хочу сказати, що є книги, які були в бібліотеках Павла І, Олександра І, Миколи ІІ. Тобто дійсно чудові видання, ще двома книгами, якими ми пишаємося – це одна. Це перше видання українською мовою, що було зроблено в 1798 році "Енеїда" Котляревського і перше видання, якого, хоча це не було тільки українською мовою, але в російській транслітерації, а перше видання, яке було випущено українською мовою, з українським алфавітом, це "Русалка Дністровська", випущена в Румунії в 1837 році".

"Звичайно, все це задекларовано, зараз про це пишуть. В Україні. На всяк випадок. Все витримано, все зроблено так, щоб ці книги, по-перше, завжди перебували в Україні і залишалися в Україні. І були збережені для наступних поколінь, повірте мені. Все буде нормально з ними", - додав парламентар.

Новини за темою: Після "епохи Порошенка" нічого не змінилося: Медведчук про ідеологію Інституту національної пам’яті

Як повідомлялося, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що найближчим часом відбудеться зустріч представників парламентів країн "нормандського формату".