Медведчук: Міністр охорони здоров'я Степанов повинен бути відправлений у відставку за брехню і цинічні маніпуляції

Віктор Медведчук

"Опозиційна платформа - За життя"

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повинен бути відправлений у відставку за брехню і цинічні маніпуляції. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Наводимо її текст дослівно:

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов сьогодні з трибуни Верховної Ради фактично здійснив явку з повинною. Він заявив: "...Десятки тисяч медиків хотіли б вийти до стін парламенту і сказати: вистачить. Досить робити вигляд, що система охорони здоров'я якось працює".

Це справедлива оцінка того бардаку і хаосу, який панує в українській медицині: невиплати коштів медперсоналу, який, щодня ризикуючи собою, бореться з пандемією; відсутності кисню і масок; смерті людей через відсутність резервних генераторів; нестачі інфекціоністів і тисячі інших проблем - всього того, за що міністр Степанов несе пряму, повну і персональну відповідальність.

Міністра Степанова обурює, що люди, які борються з коронавірусом, "ледве зводять кінці з кінцями", і чомусь він вирішив розповісти про це Верховній Раді. Хоча саме на ньому лежить відповідальність за контроль над доплатами медикам, які до них не доходять, за роботу з пацієнтами, які заразилися COVID-19.

Більш того, міністр Степанов, який отримує прямі вказівки з посольства США для просування політики, що становить загрозу національній безпеці України, який лобіює інтереси фармакологічних компаній Сполучених Штатів ціною життя і здоров'я мільйонів українців, іде на пряму брехню. Зокрема, в ефірі одного з телеканалів він заявив: "щодо російської вакцини – я говорив неодноразово, що не існує на сьогоднішній день російської вакцини. Коли кажуть, що зареєстрували вакцину, яка не пройшла третю стадію, то нема про що говорити. Третя стадія - найбільша, при якій випробовується вакцина, в тому числі з точки зору її безпеки".

Третя стадія клінічних досліджень не ставить за мету перевірку безпеки препарату. Це відбувається на перших двох стадіях. На третій стадії застосування оцінюється тільки ефективність препарату при великих (десятки тисяч випробовуваних) групах пацієнтів. Заяви міністра свідчать або про його повну профнепридатність, або про його злочинну упередженість і прагнення ввести в оману український народ.

У той час як в лікарнях щодня вмирають люди, а їхні рідні та близькі дивляться на це, будучи не в силах допомогти, в той час як число хворих б'є рекорд за рекордом, а в Російській Федерації вже з 7 грудня стартує масова вакцинація населення, говорити про те, що "російської вакцини не існує", може тільки цинічний брехун. І нові смерті наших співгромадян будуть на його совісті.

Пандемія коронавірусу вимагає рішучих і ефективних дій. Але ключовою і першою з них повинен стати не "карантин вихідного дня" або локдаун. Першою такою дією має стати негайна відправка у відставку неефективного міністра, який навмисне вводить в оману і владу, і громадян України, який є повністю підконтрольним посольству США, ніяк не зацікавленому у збереженні життя українців.