Марчевський: Мовне питання - це маніпуляції політиків

Артем Марчевський Фото з відкритих джерел

Керівник молодіжного крила "Опозиційної платформи - За життя" Артем Марчевський прокоментував черговий інцидент скандальної письменниці Лариси Ніцой, яка знову посварилася з касиром у супермаркеті через українську мову.

На думку Марчевського, подібні пригоди різноманітних політичних особистостей є лише спробами підігріти мовні розбіжності в країні, якими вже більше ніж 15 років користуються політики.

"Приблизно 90% народних депутатів у житті розмовляють російською мовою. Але вони змушені наступати собі на горло і розмовляти тією мовою, носії якої їх підтримують. Вони грають на почуттях виборців, розповідають, як батьківщину любити, якою мовою говорити й так далі. З цим потрібно закінчувати. Я впевнений, що російська мова повинна отримати статус другої державної. Ми повинні бути всі рівні й самі повинні вибирати, якою мовою нам зручніше розмовляти", - заявив Марчевський.

Крім цього, Марчевський так само впевнений, що подібні скандали вигідні й владі, адже відвертають увагу від більш нагальних питань.

"Попереду вибори, рейтинг влади падає, ми всі стежимо за соціологічними опитуваннями. Їм необхідно відвертати увагу. З кожним днем, скандалів, в які вони потрапляють, все більше і більше. Зростає так само і кількість питань до влади. Чому фонд коронавірусу витрачається на дороги? Чому приватна компанія завозить вантаж під виглядом гуманітарної допомоги? Чому така дорога "комуналка"? Чому не буде виборів на Донбасі? Всі ці питання - незручні. Тому, офісу Президента, звичайно, вигідно, щоб обговорювали Ніцой", - розповів він.

Новини за темою: "Шароварні" патріоти говорять не українською, а мовою ненависті, – Бондаренко

Як повідомляли, українська письменниця Лариса Ніцой посварилася з касиром супермаркету "Варус", який знаходиться на в'їзді до Києва. Вона влаштувала скандал, оскільки дівчина в магазині намагалася розмовляти з нею російською, ігноруючи її прохання.