У світі майже мільярд людей може залишитися без роботи через коронавірус

Фото з відкритих джерел

За перше півріччя 2020 року близько 400 млн осіб залишилися без роботи

Близько 800 мільйонів осіб у світі можуть втратити роботу до кінця 2020 року через кризу, викликану пандемією коронавірусу. Про це йдеться у звіті Міжнародної організації праці.

У доповіді наголошується, що наслідки коронакризи в першій половині 2020 року перевищили всі очікування експертів. Найгірший сценарій передбачав скорочення 305 млн робочих місць на повний робочий день (48-годинний робочий тиждень), а в підсумку, ця цифра досягла 400 млн. 

В регіональному розрізі втрати робочого часу у другому кварталі припали на: Америку (18,3%), Європу та Центральну Азію (13,9%), Азіатсько-Тихоокеанський регіон (13,5%), Арабські держави (13,2%) і Африку (12,1%).

Згідно з новими прогнозами, ситуація у другій половині 2020 року може розвиватися за трьома сценаріями:

  • Оптимістичний. Швидке відновлення діяльності працівників, підвищення сукупного попиту і створення робочих місць. При такому сценарії можлива втрата 34 млн робочих місць.
  • Базовий. Поступове пожвавлення економічної активності відповідно до існуючих прогнозів, зняття обмежень для роботи в офісах і відновлення споживання та інвестицій. Результат - втрата 140 млн штатних робочих місць.
  • Песимістичний. Друга хвиля коронавірусу і повернення обмежень, які значно сповільнять відновлення економік. Буде втрачено 340 млн робочих місць.

Новини за темою: У Мінекономіки заявили про закінчення зростання безробіття

Раніше глава уряду Денис Шмигаль заявив, що ситуація з безробіттям в Україні складна, оскільки в країні зареєстровано понад півмільйона безробітних.Loading...