Майже 4 тисячі постраждалих: У Гаагу передали скаргу на РФ щодо порушень права власності у Криму

Повідомлення про порушення підготували прокуратура АРК та Регіональний центр прав людини Прокуратура АР Крим

Це вже друге повідомлення щодо порушення права власності, направлене до Міжнародного кримінального суду

Прокуратура АРК і Регіональний центр прав людини 27 липня передали до Міжнародного кримінального суду інформацію про 3952 осіб, які постраждали у результаті порушення права власності в анексованому Криму. Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим. 

Як зазначається, загалом було ідентифіковано 250 осіб, у яких знесли нерухому власність (192 в АРК та 58 у м. Севастополь). Крім цього, у 3702 людей російська влада вилучила земельні ділянки загальною площею як мінімум 355 га.

Зокрема, основними аргументами так звана "влада" Криму при зверненні постраждалих у суд називала незаконність передачі ділянок у власність, відсутність оригіналів потрібних документів в архівах на півострові, віднесення земель до місць особливого режиму (після 2014) та "незаконність" дозволів на будівництво, виданих українськими органами.

Однак, за словами юриста Регіонального центру прав людини Романа Мартиновського, у більшості таких випадків окупаційна влада порушує принципи міжнародного права.

Новини за темою: Представництво президента в АР Крим повідомило про кібератаку з боку російської ФСБ

"Аргумент щодо відсутності документів в архівах є по суті абсурдним, адже за їх збереження відповідають державні органи. А якщо врахувати, що всі архіви були захоплені владою РФ, то цілком імовірно, що документи загубились або були знищені під час активної фази окупації", - пояснив він.  

У зв'язку з цим прокуратура АР Крим розпочала досудове розслідування за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Після чого зібрані в рамках проваджень докази було передано до суду в Гаазі.

До слова, це друге інформаційне повідомлення щодо порушення права власності, направлене до МКС. Перше передали у 2017 році. У ньому йшлося про системне вчинення такого воєнного злочину. Крім цього, відомості були відображені у звітах Офісу прокурора МКС за 2017-2019 роки.

Новини за темою: Нідерланди продовжать тиск на Росію через Крим, - посол

Зазначається, що наразі Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду перебуває на етапі попереднього вивчення ситуації на територіях Криму та Донбасу. Кінцевою метою цього аналізу є відкриття повноцінного розслідування.  

Нагадаємо, нещодавно у Криму правозахисники заявили, що жителям півострова, які виїжджають на материкову Україну, російські прикордонники вручають під розписку "повідомлення" про те, що у повторному виїзді їм буде відмовлено.Loading...