Лукаш про медреформу: З 1 квітня під загрозу потрапили 100 тисяч медиків і 1700 лікарень

Ексміністерка юстиції України Олена Лукаш Скріншот ZIK

"Перший етап української реформи українці ще якось витримали"

За останні роки з України виїхали близько 70 тисяч медичних працівників, а другий етап медреформи поставив під загрозу 100 тисяч лікарів і 1700 лікарень.

Про це під час включення в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила юрист і колишня міністерка юстиції України Олена Лукаш.

Олена Лукаш зауважила, що за останні роки, за оцінками медиків та медичних профсоюзів, з України виїхали від 50 до 70 тисяч медичних працівників. З її слів, другий етап медреформи, який стартував з 1 квітня, поставив під загрозу велику кількість українських медиків та медичних закладів.

Новини за темою: Реформа медицини потребує збільшення витрат до 6% ВВП на охорону здоров’я, - Радуцький

"Перший етап української реформи українці ще якось витримали, а з 1 квітня під загрозу потрапили 100 тисяч лікарів і 1700 лікарень. Ось приблизно такий масштаб трагедії, і він набагато страшніший, ніж будь-яка епідемія. Ще раз: 100 тисяч лікарів і 1700 лікарень", – заявила Олена Лукаш.

Як повідомляли, 4 травня у Вінниці колектив місцевої районної лікарні вийшов на акцію протесту проти київської влади. Медпрацівники обурені тим, що їм обіцяли надбавки за роботу з пацієнтами з коронавірусом, але грошей вони так і не отримали.

Читайте також: "Протести медиків: Чому українські лікарі не отримали обіцяних надбавок".

Loading...