Луганську область підключили до об'єднаної енергосистеми України

Укрінформ

Інфраструктура магістральних електричних мереж в регіоні була пошкоджена понад п'ять років тому

На околиці міста Кремінна у Луганській області офіційно почала працювати підстанція 500/220 кіловольт, таким чином регіон під'єднався до об’єднаної енергосистеми України. Про це повідомляє "Укрінформ". 

"Ми повертаємо північ Луганщини додому, в енергосистему України", - заявив керівник Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький під час церемонії відкриття.

Так, у 2014-2015 роках у результаті бойових дій була пошкоджена інфраструктура магістральних електричних мереж, яка забезпечувала видачу потужності з Луганської ТЕС. Зазначається, що вона є основним джерелом живлення півночі Луганської області. 

Таким чином у роботі залишилась одна лінія 220 кіловольт в локації Лисичанська, яка забезпечувала споживачів регіону електроенергією. 

За словами керівник "Укренерго", останнім часом існувала загроза залишити без світла практично всю контрольовану Україною частину Луганської області. Зазначається, що це могло трапитися не тільки у випадку пошкодження лінії електропередач, через яку надходила енергія від єдиної в регіоні електростанції, але і при суттєвому перевантаженні. 

Новини за темою: Герус все ж вирішив відновити імпорт електроенергії з Росії

До слова, проєктування нової підстанції в Кремінній розпочалось у 2016 році. Проєктна вартість будівництва становила 1 млрд 719 млн гривень. Однак, за допомогою нових методів будівництва і використання новітнього обладнання вдалося зекономити 438 мільйонів.

Нагадаємо, нещодавно виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець запевнила, що тарифи на електроенергію для населення підвищувати не будуть.Loading...