Локдауну в законодавстві немає, єдиний спосіб – введення надзвичайного стану, – Качура

Народний депутат Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Надзвичайний стан дасть змогу звільнити підприємців від сплати оренди

В законодавстві України не передбачено введення локдауну. Єдиний легітимний спосіб прийняття рішення – це введення надзвичайного стану.

Про це під час брифінгу в кулуарах ВРУ, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура.

Народний депутат наголосив, що будь-який локдаун в Україні потрібно вводити правильно:

"Тобто якщо Кабінет міністрів буде знову вводити локдаун неконституційним шляхом, на жаль, мені доводиться у даному випадку, хоча  я теж представник монобільшості, критикувати уряд, який ми призначали, але я направляв стоси паперу і описував, що це неконституційне рішення, не можна таким шляхом вводити цей так званий локдаун, карантин, цього немає у нас в законодавстві. У нас єдиний легітимний спосіб прийняття рішення – це введення надзвичайного стану. Якщо у нас такі величезні показники, РНБО збирається, приймає рішення, направляє звернення президенту, президент звертається до ВРУ і ми вводимо надзвичайний стан", – розповів Качура.

Зі слів парламентаря, якщо в Україні буде введено надзвичайний стан, це дасть змогу звільнити підприємців від сплати оренди, а також будуть підстави для виплати окремих соцпакетів.

"Парламент у цей час повинен працювати безперервно, ми приймаємо необхідні рішення про виділення коштів і так далі. Тобто тримає руку на пульсі. Якщо буде введено карантин тим же шляхом, що і раніше, він не призведе до яких-небудь наслідків", – підкреслив політик.

Новини за темою: У Мінінфраструктури пояснили, як працюватиме транспорт під час локдауну

Нагадаємо, вчора низка українських ЗМІ повідомила, що у Кабінеті міністрів України погодили дату введення локдауну. Повідомлялося, що жорсткі обмеження діятимуть з 23 грудня по 15 січня, а новий локдаун введуть на зміну "карантину вихідного дня", який діяв з 14 по 30 листопада.

Проте міністр охорони здоров’я Максим Степанов спростував інформацію про запровадження локдауну на новорічні свята.

Він заявив, що поширена у ЗМІ інформація про нібито погоджене впровадження тотального карантину з 23 грудня до 15 січня не відповідає дійсності. Степанов пояснив, що основним чинником для запровадження жорсткого карантину є показники навантаження на медичну систему.

"Від 25 до 35 тисяч хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих, і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня", - сказав глава МОЗ.

Loading...