Локдауну соціального захисту не буде: У Мінсоцполітики розповіли про ситуацію з фінансуванням пенсій та інших виплат

Марина Лазебна Віталій Головін / Mind.UA

Глава відомства стверджує, що у зв'язку з посиленням карантинних обмежень перебоїв з виплатами незахищеним верствам населення в Україні не повинно бути

Міністр соціальної політики Марина Лазебна запевняє, що у зв'язку з посиленням карантинних обмежень в Україні локдауну соціального захисту не буде і відомство зробить все, щоб люди були з виплатами. Про це вона розповіла Телеграм-каналу PavlovskyNEWS.

Зокрема, Лазебна нагадала, що напередодні уряд прийняв рішення про відновлення з 1 листопада виплат допомоги ФОПівцям на дітей до 10 років у зв'язку з введенням "карантину вихідного дня".

Також, за її словами, не повинно бути перебоїв і з виплатами пенсій.

"Якщо треба людям допомагати, ми допомагаємо. Пенсії розплановані. Скільки було підвищень, ми підвищуємо все. 1-го грудня буде підвищення прожиткового мінімуму (з 2118 до 2189 грн, - ред.). Автоматично людям перерахують надбавки за стаж, підвищать пенсії за особливі заслуги", - зазначила глава Мінсоцполітики.

Примітно, на початку місяця Лазебна заявляла, що займається питанням безкоштовного тестування на коронавірус для громадян. Зараз вона уточнює, що це завдання МОЗ, а Мінсоцполітики лише звертає увагу на групи ризику, яким треба допомогти в першу чергу.

Новини за темою: Українцям підвищать пенсійний вік і вимоги щодо стажу: Коли і кого торкнеться

Як повідомляли, Кабінет Міністрів України пропонуватиме Верховній Раді введення професійної накопичувальної системи. Відповідна ініціатива була схвалена 18 листопада на засіданні уряду. Відповідно до неї, професійну накопичувальну систему пропонується ввести для осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких і небезпечних умовах.

Нагадавши, з 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію. Так, на соцпенсію мають право ті, кому не вистачає стажу. Згідно з документом, для виходу на заслужений відпочинок в 60 років у 2020 році потрібно мати не менше 27 років стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 років, а від 15 до 17 років – 65 років.