Лікарні України будуть заповнені на 100%, коли щодня фіксуватимуть 30 тис. хворих на COVID-19, – Степанов

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

На сьогодні в Україні розгорнуто близько 54 тисяч ліжок для лікування хворих на COVID-19

При виявленні 30 тисяч хворих на COVID-19 щодня заповненість медичної системи України буде 100%.      

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 

Міністр наголосив, що обмеження, які вводять в Україні через пандемію коронавірусу, вводять з єдиною метою – щоб зменшити навантаження на медичну систему Україну, щоб не було медичного локдауну.

Разом з тим Степанов зазначив, що на сьогоднішній день в Україні розгорнуто близько 54 тисяч ліжок для лікування хворих на COVID-19. Наразі 50% ліжок є зайнятими.  

"І будь-які карантинні обмеження – або більш жорсткі, або пом’якшення, ми говоримо про них, виходячи з логіки заповнення цих ліжок і здатності медичної системи надавати цю допомогу. Виходячи з того, яка кількість захворілих  потрапляє на госпітальні ліжка, ми виходимо на цифри, які система може витримати", – пояснив Максим Степанов.  

Новини за темою: Знову локдаун? Чи зможуть бізнес та пересічні українці пережити посилення карантину

Зі слів посадовця, сьогодні медична система країни зможе витримати, коли кількість хворих на добу не перевищуватиме 30 тисяч.

"Сьогодні ми говоримо про те, що 100% заповненість нашої системи може бути при 30 тисяч хворих на добу", – розповів міністр Степанов.

Нагадаємо, станом на ранок 26 листопада в Україні лабораторно підтверджено 677 189 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема за останню добу зафіксовано 15 331 нове зараження, жертвами хвороби стали 225, а одужало – 9617 осіб.

Як повідомляли, 11 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження "карантину вихідного дня". Дія жорсткого карантину розпочалася із суботи, 14 листопада.

Рішенням уряду забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Тим часом українські ресторатори та підприємці зі всієї країни вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень.

17 листопада Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про скасування "карантину вихідного дня".

 

Loading...