Лікарі припускають, що COVID-19 може пошкоджувати зуби і ротову порожнину

Фото з відкритих джерел

Втім, наразі зарано точно підтверджувати зв'язок між коронавірусом і зубами

Лікарі починають дедалі частіше отримувати повідомлення про те, що інфекція може вплинути на здоров'я порожнини рота, пише HuffPost.

Зазначається, що після діагнозу COVID-19 і одужання люди діляться історіями про те, як стан їхніх зубів або ясен погіршувався. Втім, наразі зарано підтверджувати зв'язок між COVID-19 і здоров'ям порожнини рота, і лікарям буде потрібно набагато більше даних, щоб точно з'ясувати, що відбувається.

Але деякі експерти в області охорони здоров'я підозрюють, що коронавірус може безпосередньо інфікувати кровоносні судини та порушити приплив крові до ясен, зубів і язика, спричиняючи біль і пошкодження.

Новини за темою: Ситуація в лікарнях неприємна: В найближчі тижні в Україні буде 18-20 тис. хворих на коронавірус, – експерт

Зокрема є підозра, що погіршення стану зубів у пацієнтів з COVID-19 може бути спричинено проблемою з кровотоком. Вже відомо, що коронавірус вражає кровоносні судини, що може призвести до утворення тромбів і закупорення судин. 

Якщо кров не може легко досягти наших органів, це може призвести до пошкодження. Ось чому лікарі спостерігали різні ускладнення, пов'язані з COVID-19, в серці, легенях, кишківнику, головному мозку і нирках.

Те ж саме можна сказати і про ротову порожнину, вважає експерт Вільям Лі.

Новини за темою: Наслідки пандемії для охорони здоров'я будуть жахливими, - МОЗ

"Наша щелепа дуже насичена кровоносними судинами. У нас багато зубів, чутливі ясна, у нас є язик і смакові рецептори, які потребують живлення", - сказав він. 

Основне пошкодження судин, яке COVID-19 завдає організму, може тривати навіть після того, як хвороба зникне, і з часом може викликати погіршення стану зубів. 

Якщо при випаданні зуба не було крові, це може означати, що кров туди погано доходила, що могло призвести до погіршення стану його зуба, вважає Лі.

Вкрай важливо визнати, що необхідно провести додаткові дослідження, перш ніж експерти робитимуть висновки про те, як і чому COVID-19 може пошкодити зуби.

Новини за темою: В Європі від COVID-19 кожні 17 секунд помирає людина, – ВООЗ

Раніше повідомлялося, що у США дослідники з академії дерматології та Міжнародної ліги дерматологічних спільнот виявили ще один симптом у хворих на COVID-19

Так, вчені встановили на основі своїх попередніх досліджень, що у деяких хворих на COVID-19 на пальцях ніг можуть з'являтися роздратування, схожі на ті, які виникають при обмороженні.

Loading...