Ляшко розповів, що робити у випадку, коли у держлікарні вимагають гроші за лікування COVID-19

Віктор Ляшко МОЗ

За словами санлікаря, держава повністю покриває лікування хворого

У разі вимагання коштів від громадянина за лікування COVID-19 у державній лікарні слід негайно звернутись на гарячу лінію Національної служби здоров'я України. Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Якщо щось відбувається не так, треба телефонувати на гарячу лінію Національної служби здоров'я України (16-77) і розповісти про свій випадок. Працівники Національної служби здоров'я України мають свої територіальні підрозділи, вони розглянуть цей випадок та вирішать питання", - сказав Ляшко.

За словами санлікаря, держава повністю покриває лікування хворого.

"Якщо хворий госпіталізований до стаціонару, в лікарні, в якій надається медична допомога хворим з коронавірусною хворобою, держава повністю покриває це лікування. Це так званий "ковідний пакет", на який Національна служба здоров’я України укладає контракт з лікарнею і перераховує кошти. Ці кошти перекривають доплати лікарям – 300% до зарплати, а також покривають медичні вибори і медичні засоби, які використовуються для лікування хворого з коронавірусною хворобою", – додав Ляшко.

Новини за темою: В Україні заповнено майже 60% лікарняних ліжок для хворих на COVID-19, — МОЗ

Нагадаємо, станом на ранок 19 жовтня в Україні зафіксовано 303 638 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, протягом останньої доби було підтверджено 4 766 нових випадків, 66 людей померли, 1 112 осіб подолали хворобу.

Loading...