Ляшко розповів, як і скільки вакцини від COVID-19 отримає Україна

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Укрінформ

У рамках механізму імунопрофілактики Україна отримає вакцину для восьми мільйонів громадян

Усі держави, які увійшли до глобального механізму COVAX, серед них й Україна, обов'язково отримають певну кількість вакцини від коронавірусу COVID-19, однак за різною ціною. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі "24 каналу".

"Ми також отримаємо, як і всі інші країни, певну кількість вакцини. У світі є нерівномірна економічна складова, саме через це створили COVAX – для рівного доступу людей до вакцини. Там вже понад 170 країн", – пояснив головний санітарний лікар. 

Він зауважив, що наразі тривають роздуми про те, за яким принципом країни-члени COVAX будуть отримувати вакцину.

"Хтось безкоштовно, хтось за нижчу ринкову ціну, а хтось за повну ринкову вартість. Попри це, вакцину віддаватимуть усім країнам, незважаючи на економічний стан чи політичний вплив", – наголосив Ляшко.

Новини за темою: За минулу добу в Україні підтвердили 5133 нові випадки коронавірусу, загалом у країні - понад 270 тисяч заражень

За його словами, в рамках механізму імунопрофілактики вакцина буде надана 20% населення, таким чином Україна отримає ліки для восьми мільйонів громадян. 

Окрім цього, Україна веде перемовини з усіма виробниками вакцини, які перебувають на третій клінічній стадії виробництва, окрім Росії.

"Ми розглядаємо і працюємо з нашим фармацевтичним бізнесом для того, щоб вони працювали зі світовими виробниками і могли розпочати локалізацію виробництва на власних площах", – підсумував головний санітарний лікар.

Новини за темою: ВООЗ застерегла світ від зараження коронавірусом для вироблення колективного імунітету

Нагадаємо, раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що понад 180 країн світу, у яких мешкає приблизно 99% населення планети, долучились до програми COVAX, за допомогою якої вони повинні отримати вакцину від COVID-19, коли вона з'явиться.

Loading...