Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Ляшко пояснив, у яких випадках при коронавірусі потрібно вживати антибіотики

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

За його словами, українцям не варто вживати антибіотики у профілактичних цілях

При коронавірусі потрібно вживати антибіотики лише у разі, коли поруч з COVID-19 розвинулось бактеріальне захворювання. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

"Сьогодні антибактеріальні препарати не діють та не активні на вірус. Тому встановлення діагнозу COVID-19 – це не є прямим показом до застосування антибіотиків. Довіряйте своїм лікарям та не займайтеся самопризначенням антибіотиків. 

Антибіотики призначаються лише тоді, коли є переконливі докази того, що до вірусної інфекції приєдналась бактеріальна. Оскільки антибіотики діють виключно на антибактеріальну інфекцію", – сказав Ляшко.

За його словами, українцям не варто вживати антибіотики у профілактичних цілях. Також він навів статистику щодо збільшення кількості продажів та використання антибіотиків у лікарнях. 

"На фоні епідемії коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків у аптеках та значно збільшується використання антибіотиків у закладах охорони здоров'я. 

Зокрема тих, що надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою. МОЗ сьогодні додатково в резерв для ковідних лікарень перерозподіляє 400 тис. флаконів "Меропенему" і 700 тис. таблеток "Амоксициліну".  Ці антибіотики будуть перебувати у резерві для того, щоб лікувати хворих з коронавірусною хворобою, у випадку, якщо це буде необхідно", – додав Ляшко.

Наостанок санітарний лікар закликав громадян припинити бездумне вживання антибіотиків, оскільки це може призвести до втрати такого ресурсу, як антибіотикотерапія.

Новини за темою: Заслужений лікар України розповіла, коли приймати антибіотики при коронавірусі, щоб не зашкодити організму

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від лікування коронавірусу COVID-19 антибіотиками. В Європі можливе зростання стійкості до антибіотиків через неправильне використання цих препаратів під час пандемії.

 

Loading...