Ляшко дав поради, як не "підчепити" інфекцію на пляжі

Віктор Ляшко МОЗ

Йдеться не про коронавірус, а про більш поширені у водоймах інфекції

Купаючись у забруднених водоймах, можна "підчепити" інфекційні захворювання. Про це у Facebook написав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Треба пам’ятати, що є елементарні правила безпеки, яких треба дотримуватись, щоб відпочинок не закінчився в інфекційному стаціонарі. І цього разу мова йде не про коронавірус - відкриті водойми не вважаються джерелом передачі нової коронавірусної хвороби. На цей раз про лямбліоз, лептоспіроз, ротавірус, гепатит А, холеру, шигельоз, сальмонельоз і навіть черевний тиф. Ці інфекції можна "підчепити", купаючись у забруднених водоймах", - зазначив Ляшко.

За його словами, для відпочинку треба обирати водойму та пляж із відповідним дозволом; не пити воду із водойми, не мити в ній овочі та фрукти; не купатися при наявності пошкоджень шкіри, ГРВІ; не ковтати під час купання воду з водойми; не вживати алкоголь, не купатися у водоймах з домашніми тваринами і там, де плавають качки.

"Симптоми можливого інфікування можуть виявитися майже відразу, але іноді це відбувається через кілька днів або навіть через пару тижнів після купання у водоймі", - написав головний санлікар.

Він зазначив, що небезпечними симптомами є свербіж, висипання на шкірі та слизових, виділення зі статевих органів, диспепсичні розлади, підвищення температури. У цих випадках треба терміново звернутися до лікаря.

Новини за темою: Як захиститися від кишкових інфекцій: Центр громадського здоров'я назвав 5 основних кроків

Раніше міністр охорони здоров'я повідомляв, що у районах, які постраждали від повені в західних областях України, можливі спалахи кишкової інфекції.

Loading...