Київський Патріархат Філарета був ліквідований шляхом підроблення документів, - розслідування

Патріарх Філарет

Фото з відкритих джерел

Колишній командир батальйону "Айдар" і народний депутат Сергій Мельничук опублікував факти порушення закону при ліквідації очолюваної Філаретом УПЦ КП і реєстрації Православної церкви України. За його словами, відбулося рейдерське захоплення майна УПЦ КП групою осіб на користь Петра Порошенка.

Великий пост-розслідування на цю тему Мельничук опублікував у своєму Фейсбук, повідомляє "Страна".

Він навів кілька випадків підтасовок і порушень при ліквідації церкви Філарета та реєстрації ПЦУ.

По-перше, суддя Окружного адмінсуду Києва Ярослава Добрянська у своєму рішенні за позовом Київської Патріархії УПЦ скопіювала текст постанови Помісного Собору УПЦ КП від 15 Грудня 2018 року, змінивши його на користь ПЦУ.

У п. 4 постанови сказано, що "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату припиняє свою діяльність як юридична особа після створення та реєстрації релігійної організації "Митрополія УПЦ". У рішенні ж судді написано "Київська митрополія УПЦ (ПЦУ)". Тим часом у матеріалах справи собору такої організації не значиться, тому вердикт судді тягне на службову підробку.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

По-друге, 30 січня 2019 року Міністерство культури наказом №54 всупереч рішенням Помісного Собору ліквідувало УПЦ КП. Згідно з цим документом, Мінкульт на підставі рішень Собору УПЦ КП визнав такими, що втратили чинність, накази Міністерства про реєстрацію Статуту УПЦ КП. Однак, як пише Мельничук, тільки сам Помісний Собор на чолі з Філаретом мав право вносити зміни до Статуту КП і ліквідувати його.

По-третє, в Україні немає оригіналу тексту Помісного Собору ПЦУ.

"Він у Варфоломія (ось така незалежна церква). Без оригіналу держреєстратор не мав права вчиняти будь-які дії", - вказав колишній комбат.

По-четверте, ПЦУ не зареєстрована згідно з постановою Помісного Собору УПЦ КП, не має ніякого відношення до УПЦ КП і не може бути її правонаступницею. Причина вже названа в першому пункті: церква під керівництвом Епіфанія зареєстрована як релігійна організація "Київська митрополія Української православної церкви", тоді як в документах УПЦ КП правонаступницею названа організація під назвою "Митрополія УПЦ".

По-п'яте, Філарет мав за законом право скликати помісний Собор і скасувати рішення про ліквідацію УПЦ КП, що і було зроблено: архієрейський Собор УПЦ КП 20 червня 2019 року скасував рішення помісного Собору 2018 року. Але ці зміни держреєстратор відмовляється приймати. 

По-шосте, були порушення при утворенні ліквідаційної комісії для УПЦ КП. Ліквідаційна комісія на чолі з митрополитом Черкаським Іоанном (Яременком) була створена 27 липня 2019 року - вже після того, як Філарет скасував рішення про припинення діяльності УПЦ КП. До того ж до комісії не увійшов жоден представник УПЦ КП.

"...Відбулося рейдерське захоплення УПЦ КП групою осіб для створення другої релігійної організації, захоплення майна та участі в політичних процесах на користь президента Порошенка... Для реалізації злочинних дій був використаний адміністративний ресурс ПЦУ, зареєстрованої протизаконним способом, з порушеннями вимог до реєстрації. Міністерство культури незаконно розпочало процес ліквідації. Незаконно зазіхнувши на майно УПЦ КП, ПЦУ може бути ліквідована як Церква, що розпалює міжконфесійну ворожнечу і просто перебуває поза законом. При цьому незаконно створена організація здійснює свою діяльність всупереч Конституції України, втручаються у виконавчу гілку влади і бере участь в активній політичній боротьбі на користь однієї з політичних сил", - резюмував Мельничук. Loading...