Кузьмін заявив про новий "юридичний треш" від генпрокурора Венедіктової

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін звернув увагу громадськості на новий юридичний треш від генерального прокурора Ірини Венедіктової. Свої міркування про це він опублікував на сторінці в Facebook.

"Як сьогодні повідомив Андрій Портнов, підлеглі генпрокурора Венедіктової припинили вже четверту кримінальну справу проти Порошенка. Не бачать прокурори ні багатомільйонних розкрадань, ні мародерства, ні державної зради...

Пропоную вашій увазі новий юридичний треш у виконанні генпрокурора та її малограмотних підлеглих: залучення до кримінальної відповідальності адвоката за відмову від дачі свідчень проти самої себе. Суть справи: слідчий викликав юрисконсульта виконкому на допит як свідка у справі про допущені порушення в роботі виконкому. Прибувши на допит і вислухавши запитання слідчого, юрисконсульт відмовилася давати свідчення, мотивуючи свою відмову тим, що задані питання стосуються безпосередньо неї, а ст. 63 Конституції дозволяє не свідчити проти себе, КПК дозволяє відмовитися від дачі самовикривальних показань, а ЄСПЛ однозначно визнає право на таку відмову одним із основоположних прав людини. І що ви думаєте, друзі, як вчинили слідчий і прокурор, вислухавши відмову громадянина від самовикривання? Вони просто взяли і пред'явили юрисконсульту "підозру" у відмові від дачі свідчень...

А заяву юрисконсульта про те, що вона є адвокатом, що тимчасово припинив адвокатську діяльність на період роботи у виконкомі, і що за законом "підозру" їй повинен підписувати генпрокурор, його заступник або, на "худий кінець", прокурор області, а не рядовий слідчий у прокуратурі, тупо проігнорували. Вони склали та направили обвинувальний акт проти юрисконсульта-адвоката до суду", - повідомив  політик.

При цьому Ренат Кузьмін пообіцяв розібратися в ситуації і оприлюднив відповідний депутатський запит до генпрокурора.

"Шановні мадам Венедіктова і громадянин прокурор державний обвинувач у суді! Настійно рекомендую вам обом негайно вжити заходів для припинення свавілля. У таких випадках закон зобов'язує державного обвинувача відмовитися від підтримання державного обвинувачення в суді, а генпрокурора — покарати всіх винних. І ще. Нагадую. Незаконне притягнення до кримінальної відповідальності є злочином, як і грубе порушення права громадянина на захист. Якщо заходів не буде вжито — вам вже не відкрутитися", - резюмував політик.