Кузін розповів, у яких випадках проводитимуть тестування на коронавірус

Фото з відкритих джерел

Також чиновник розповів, що робити тим, людям, які не мають свого сімейного лікаря

Виконувач обов'язків генерального директора ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ігор Кузін розповів, у яких випадках проводитиметься тест на зараження коронавірусною інфекцією. Про це він повідомив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Зокрема, він розповів, куди потрібно звертатися пацієнтам, якщо вони ще не мають сімейного лікаря.

"Я хотів би зауважити, що, відповідно до Стратегії реформи системи охорони здоров’я, ми рекомендуємо кожній особі все ж таки знайти свого сімейного лікаря та підписати декларацію. У випадку, якщо такого лікаря немає, то залишається опція виклику швидкої медичної допомоги. І швидка медична допомога у разі отримання відповідної інформації, вона, по-перше, буде забезпечувати виїзд. І, за необхідності, також госпіталізувати хворих", - сказав він.

За його словами, якщо людина відчуває у себе появу симптомів коронавірусу, то для таких осіб буде реокмендовано дотримуватися звичайних алгоритмів. Перш за все, це спостерігати за своїм фізичним станом, звернутися до лікаря телефоном, за можливості, самоізолюватися вдома, і у випадку погіршення стану також викликати швидку медичну допомогу.

"Щодо випадків, коли лікарі відмовляються тестувати, треба з обережністю коментувати такі речі, бо лікар під час збору біологічного анамнезу, під час розслідування кожного випадку, він персонально для кожного хворого або для кожної підозри, він оцінює епідемічні ризики. Тестування наразі відбувається лише при тих випадках, коли дійсно є підозра. Тому, скоріш за все, я маю надію на те, що лікарі не відмовляють у тестуванні і дійсно оцінюють ризики як мінімальні і як відсутні, і у зв’язку з цим вони не проводять тестування", - сказав Кузін.

Відтак, якщо лікарі категорично відмовляються за наявності певних підозр, є, перш за все, гаряча телефонна лінія МОЗ.

"Кожен такий випадок буде розслідуватися окремо і будуть застосовуватися певні заходи до таких лікарів або до того, щоб ця інформація дійшла до керівника закладу охорони здоров’я", - додав Кузін.

Раніше повідомлялося, що в Україні зафіксували перший летальний випадок внаслідок інфікування коронавірусом COVID-2019.

Loading...