Кулеба про заяву Пєскова щодо Криму: Питання "закрите" виключно у свідомості жителів Кремля

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

У МЗС України запевнили, що всі злочини Росії документуються, і країна понесе за них відповідальність

Питання окупованого Криму залишиться відкритим для всього світу до тих пір, поки півострів не повернеться до складу Україну. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 13 жовтня, який транслював телеканал ZIK.

"Ви могли чути різні нещодавні коментарі речника президента Росії про те, що Крим ніхто ніде не буде обговорювати, що це питання "закрите". Я можу абсолютно чітко заявити, що питання Криму "закрите" виключно у свідомості жителів Кремля. Для решти світу, та й для самих росіян, які не обтяжені пропагандистськими штампами, питання Криму залишатиметься відкритим доти, доки він не повернеться до складу України, тобто до статусу, який у нього був до лютого 2014 року", — наголосив Кулеба.

Крім цього, міністр наголосив, що всі злочини та порушення, вчинені підконтрольною Російській Федерації адміністрацією Криму, документуються та зберігаються. За словами Кулеби, "настане час, коли Росія понесе за них відповідальність".

Новини за темою: Росія направила на військову службу за контрактом понад півтисячі кримчан

Так, 14 жовтня у День захисника України так звана "влада" Криму запланувала у Севастополі відправку незаконно призваних Росією осіб на строкову службу в Чорноморському флоті РФ та у військах Південного військового округу. У зв'язку з цим міністр наголосив, що призов на окупованій території — це воєнний злочин, заборонений міжнародним гуманітарним правом.

"Ця незаконна призовна кампанія є вже дванадцятою, тобто Російською Федерацією в окупованому Криму було вчинено вже дванадцять воєнних злочинів з незаконного призову до своїх збройних сил. Усе це демонструє, що російська агресія триває", — зауважив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що вірить у можливість укладення мирної угоди з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, яка дозволить Україні повернути її території, в тому числі окупований Крим.

Згодом на ці слова відреагували у Кремлі. Зокрема, прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков відповів, що "проблеми Криму не існує і не може існувати в рамках відносин Росії з якимись країнами", а наразі пріоритетним є вирішення питання Донбасу.Loading...