КСУ визнав неконституційним кримінальне покарання за недостовірне декларування, - ЗМІ

КСУ визнав неконституційною відповідальність за недостовірне декларування Фото з відкритих джерел

Однак, зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним

Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Відповідне рішення ухвалила Велика палата під час засідання 27 жовтня. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на обізнаного співрозмовника у суді.

"Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу та контрольні повноваження НАЗК", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що при цьому зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним.

Новини за темою: Сталася помилка: Зеленський відповів на петицію щодо своєї відставки через несвоєчасне декларування доходів

Зауважимо, згідно зі статтею 366-1 ККУ за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачається штраф чи позбавлення волі. 

Нагадаємо, нещодавно Вищий антикорупційний суд звільнив від кримінальної відповідальності колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна за звинуваченням у декларуванні недостовірної інформації та закрив провадження через закінчення строків давності.Loading...