Конституційний суд взявся за закон про НАБУ

Конституційний суд України. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Подання щодо відповідності цього закону Конституції України надійшло від 50 членів парламенту

У четвер, 10 вересня, Конституційний суд України розпочав розгляд подання 50 народних депутатів стосовно конституційності окремих положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України". Про це йшлося на засіданні Великої палати КС, повідомляє "112 Україна". 

"Конституційний суд України у відкритому пленарному засіданні розпочав розгляд подання 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції України окремих положень закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, парламентарі вимагають визнати неконституційними повноваження утворити Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Крім цього, нардепи просять визнати такими, що не відповідають Конституції України, повноваження призначати на посаду та звільняти з посади директора антикорупційного органу.

Новини за темою: Не звільнено: У КСУ роз'яснили рішення про неконституційність призначення Ситника

Нагадаємо, наприкінці серпня цього року Конституційний суд України визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Однак, у Бюро переконані, шо рішення таке КСУ є політично мотивованим.

"Щоб звільнити Артема Сергійовича потрібен указ президента. Але якщо він не має права призначати, значить і не має права звільняти", - зазначили в НАБУ.

Після відмови Ситника залишити пост до Державного бюро розслідувань подали заяву про відкриття кримінального провадження щодо посадовця через невиконанння рішення суду.

Loading...